Top 5 hotelů světa

Chcete si zpestřit dovolenou pobytem v neobvyklém hotelu? Proč ne. Výběr je veliký. Je jen na vás, čemu dáváte přednost.

110973-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Ice hotel

Ice hotel ve švédském Jukkasjärvi otevře tuto sezónu již po jednadvacáté. Svou rozlohou je největším hotelem na světě tohoto typu, ale nebylo tomu tak vždy. Majitelé začínali s iglú o rozloze 60 metrů čtverečních, které kvůli velikému zájmu z řad turistů postupně zvětšovali až na 5500 metrů čtverečních. Zajímavostí je, že každé jaro hotel roztaje, a tak ho vždy v listopadu stovky výtvarníků z celého světa pomáhají znovu budovat.

 

Capsule Inn

Capsule Inn v Tokyu je hotel s nejmenšími pokoji na světě. Pokoj je automatizovaný a jeho funkce si host ovládá sám pomocí tlačítek na kontrolním panelu. Televize zabudovaná do stropu se vysouvá a nabízí výběr z několika stovek programů z celého světa. Host si také reguluje teplotu a intenzitu osvětlení.V hotelu mají  k dispozici 169 pokojů, 140 jich je pro muže a 29! pro ženy. Velikost pokoje je 1m x 1m x 2m a  noc v něm v přepočtu vyjde na 930 korun.

 

Kennedyho škola

Kennedyho škola v Portlandu se po komplikované renovaci v roce 1997 proměnila na hotel. Ze tříd se staly pokoje a z tělocvičny restaurace s barem. Místo mladé usměvavé recepční, vás čeká cesta do ředitelny po mnoha dřevěných schodech, kde vám opravdový ředitel předá klíče od pokoje. Za jednu noc zaplatíte 115 dolarů  a majitelé slibují, že budete moci dělat to, co jste nikdy nemohli. Například pobíhat po škole s půllitrem piva.

 

Záchranářské buňky

Holandské záchranářské buňky nabízejí sice pouze místo k přespání, ale i tak jsou zamluvené na mnoho měsíců dopředu. Navíc nejsou dostupné každému, jen členům klubu. Místo minibaru, který je součástí už každého slušného hotelu, dostanete při nalodění kufr první pomoci. Po jeho otevření zjistíte, že je plný dobrot.

 

Everland

Nejnápaditějším hotelem našeho žebříčku je hotel Everland. Bylo možno si ho objednat pouze na jednu noc, s plným minibarem v ceně a s donáškou snídaně. Tento designerský skvost byl k vidění 159 nocí ve Švýcarsku,  320 nocí v Leipzigu a  po té byl přemístěn na 557 nocí do Paříže. Vždy byl upevněn na střechu vysoké budovy tak, aby z něho byl nádherný výhled. V současné době  prý slouží jako muzeum a budoucím architektům jako návod, jak hospodařit s prostorem a liniemi. Duo výtvarníků Sabina Lang a Daniel Baumann se nechali slyšet, že uvažují o znovu otevření hotelu, jen hledají to správné místo.

Soutěž:  Těšte se na letní soutěž v druhé polovině srpna. Už teď se na ni však můžete připravovat. Foťte nejzajímavější hotely, které na dovolené potkáte. Nejen ty krásné ale i šokující. Včas vám dáme vědět, kam posílat vaše úlovky.

Sabrina Harisová
Foto: oddee.com  a  funlok.com

22.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist