TOP 10: nápadité zvonky u dveří

Zvonky u vstupních dveří jsou považovány za čistě účelové zařízení, sloužící jako signál pro obyvatele bytu či domku, že přišla návštěva, pošta, nebo v horším případě třeba exekuce. Už nějaký ten čas existují specializované firmy, jež jsou schopny přizpůsobit tón, zvuk nebo dokonce melodii signalizace dveřních zvonků přesně podle vašeho přání. Víte ale, že si můžete pro zvonek u vašich vsupních dveří zvolit i design? Stylový zvonek, multifunkční zvonek i kuriózní zvonek – zkrátka je z čeho vybírat!

Anglický překlad pro výraz „zvonek u vstupních dví, nebo-li „vstupní zvonek“, zní  Enterbell. Anglický výraz, jak jste si jistě všimli, obsahuje slovo Enter – a nemusíte být počítačový expert, abyste si slovo Enter spojili s dominantní klávesou na klávesnici vašeho PC či laptopu. Udělat ale  ze zvonku u dveří  cool designovou vychytávku, na to byste nejspíš museli být šanghajským designérem Li Jianyem. Li Jianye má však na svém designérském kontě kromě zmíněného „klávesozvonku“ i další kreativní zvárnění tohoto signálního tlačítka. Je jím „klavírní zvonek“. Klavírní zvonek má několik funkčních klavírních kláves, jež při dlouhém čekání na přivítání, umožňují hostům zahrát si melodii, která se jim líbí.

 

Designové studio Spore, působící ve Washingtonu zase vyvinulo LED zvonkové tlačítko s názvem True. LED zvonek je vyroben z kovu a nabízí plnohodnotné LED diodové podsvícení v několika různých barvách.

Pod designem a důmyslností konstrukčního zařízení  hudebního music zvonku“ najdete podpis  Mike Skene. Zařízení, nabízející moderní design a několik volitelných atraktivních melodií a zvuků, vychází z technologie klasického zvonku, doplněného o 13  odlišných zvonkoher. Fascinující na tom je, že si prostřednictvím aplikací iTunes mohou majitelé zvonku stahovat nové a nové vyzváněcí melodie a tóny, a to v několika sekundách přímo do systému jejich zvonku.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Vždy se najde vhodná příležitost pro slavnostní sklenku nějakého lahodného moku. O to více, jedná-li se o návštěvu. Z toho zřejmě vycházel designér Peter Van Der Jagt, autor tohoto skvostu. Celý zvonek je jemná ruční práce, která v základu konceptu vychází z designu sklenice na víno.

 

RECORDER.jpg

Zdroj: archiv redakce

Home Visitor Recorder, neboli domácí rekordér návštěv zkonstruoval designér Dominic Wilcox. Tento zvonek se velmi přibližuje technickým parametrům klasického PC. Funguje také jako analyzér statistiky návštěvnosti – podobně, jako je tomu u webových počítadel. Kromě počtu návštěv toto zařízení sleduje i průměrnou dobu i čas návštěvy nebo třeba věk hostů.

 

Zvonek v designu jeleního pozadí, přičemž je návšteva nucena stisknout tlačítko přímo v centru jelení řiti – tak to je počin designového studia DBD.  Vcelku dobrý nápad, pakliže nechcete být rušeni návštěvami. Vůbec!!

 

 

OKO(1).jpg

Zdroj: archiv redakce

Vtipálci z  oddělení pro výrobu a vývoj „roztomilých hloupostí“, kterých je ve Státech skutečně mnoho, se rozhodli podmanit si trh svým nukleárním zvonkem, který po stisknutí vyděsí návštěvu množstvím alarmů a světélkujících signálů, že hosté budou mít skutečně pocit, že nedopatřením spustili zahajovací proces odpálení jaderného výbuchu. Podobně intenzivní zážitek nabízí také další šokující verze signálního zvonku Eyeball. Tento zvonek je vyroben z měkké variabilní hmoty, která se při dotyku nafukuje a na omak má takovou strukturu, že si připadáte, jako byste se někomu snažili vydloubnout oko.

 

FROG.jpg

Zdroj: archiv redakce

Roztomilý kýč v podobě bronzové žáby, plnící funkci signálního zvonku, jež je ukryt v žabích ústech jistě potěší všechny milovníky přírody. To, že hosté při příchodu ke dveřím dlouho marně hledají signální zvonek a raději se zoufale snaží doklepat na své hostitele, skutečně Pensylvánští designéři nedomysleli.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Text: Lucie Sýkorová
Foto: labexp.blogspot.com, inewidea.com, sporedoorbells.com, modernartisans.com, modd3d.com, technabob.com, trendhunter.com, pollsb.com

31.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist