Toaleta – proč je stále tabu?

Toaleta není místem, které bychom při prohlídce domu ukazovali našim hostům, ač podle její čistoty většinou posuzujeme lidské kvality, jak vedoucích restauračních zařízení, tak i našich známých. Možná si řeknete, že kromě zajímavých designových sedátek není nic, co by stálo za zmínku ohledně trendů, ale opak je pravdou.

Designéři ve spolupráci s odborníky navrhují toalety tak, aby vypadaly nejen zajímavě, ale aby byly pokud možno ekologické, šetrné k přírodě a využívaly malé množství vody. Jistě jste si všimli, že na novějších toaletách už jsou zdvojená tlačítka, na menší a větší množství vody. Chytrým splachováním tedy můžete ušetřit až 40% vody.

Pokud jste se rozhodli, že chcete mít toaletu, o které se bude dlouho mluvit, samozřejmě v superlativech, máte několik možností. Můžete se  například vydat cestou elegance a koupit si designový kousek posetý krystaly od firmy Swarovski. Takový skvost se však nehodí zavřít do malé tmavé místnůstky. Pokud ale přeci jen nemáte jinou možnost, použijte krystaly také jako dekoraci na zeď a místnost osvětlete LED diodami, které kamínkům dodají ten správný lesk.

Chcete- li něco opravdu luxusního, pořiďte si japonskou inteligentní toaletu, která nejen spustí vaši oblíbenou píseň ze zabudovaného MP3 přehrávače, ale předehřeje vám sedátko na teplotu, kterou máte nejradši, omyje vás a teplým fénem osuší, a nakonec se ještě sama vyčistí. Z obsahu mísy vám také udělá rychlý rozbor vašeho aktuálního zdravotního stavu a doporučí vhodnou kombinaci vitamínů.

Moderní toalety – velká fotogalerie

Ti, kteří se stejně jako brunejský sultán topí v penězích,  se mohou inspirovat jeho toaletou. Je celá z ryzího zlata a doplňuje ji ve stejném stylu i umyvadlo s bidetem.

V Čechách sice ještě tak daleko nejsme, ale i tak je výběr toalet vcelku obstojný. Vybírat můžete jak ze stojacích, tak ze závěsných, přičemž závěsné toalety jsou jednodušší na udržování pořádku a hygieny, ale vyžadují více prostoru. Firma Geberit vyrábí nejen toalety s fénem, ale také dodává speciální osvěžovače vzduchu na tablety, firma Laufen nabízí toalety navržené světovými designéry a na stránkách elektronickebidety.cz koupíte toalety ve výhodných setech s bidety.

Nechcete li měnit celou toaletu, tak si na zimu objednejte vyhřívané sedátko, po dlouhé procházce v mrazu vám  jistě přijde vhod.

Sabrina Harisová
Foto: trendir.com, wayfaring.info, geberit.cz

24.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist