Tipy, co si vzít s sebou na piknik

Také patříte mezi milovníky svačin v trávě? Vypadá to, že už nemusíte dále otálet a můžete vyrazit na výlet. A až se unavíte a pořádně vám vyhládne, určitě oceníte nejen odpočinek, ale i něco dobrého na zub. Někdo si možná klidně dá sendvič zabalený do ubrousku, zapije to kávou z termosky a pak se spokojeně natáhne mezi rozkvetlé pampelišky. Pokud ale patříte mezi ty, kteří si potrpí na stylovější hodování v přírodě, podívejte se na naše tipy.

7sophie-allport_chicken-picnic-cool-bag-amp-blanket-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Sophie Allport

Dobrým základem je deka

Nic proti zavilým romantikům, kteří zbožňují posezení přímo na trávě mezi květinami, brouky a mravenci. Těm se možná bude hodit leda tak rada, jak dostat zelené skvrny z oblečení. Prý jsou na ně nejlepší ocet, kyselina citronová nebo technický líh.

Ale vraťme se k těm, kteří jsou zvyklí si před piknikem rozprostřít na trávu deku. Má to několik pozitiv – především víte, kam si potom sednete. Neušpiníte si oblečení, nebude vám zima od země a navíc nebudete hledat nůž či otvírák zapadlý v trávě. Můžete si samozřejmě složit s sebou na dno košíku obyčejnou deku, kterou najdete doma. Příjemnější však bude pikniková deka, která má nejen stylový dekor, ale její výrobci počítají i s pohodlnou přepravou, takže je opatřena různými popruhy a pásky. Ještě komfortnější jsou deky skládané do tvaru kabely s uchy. Některé z nich mají navíc speciální vrstvu zabraňující pronikání vlhkosti, což určitě oceníte, když se venku zdržíte déle a začne padat rosa.

Nezbytným doplňkem je piknikový koš

Musíte uznat, že bez piknikového koše, který skrývá chutné sendviče, ovoce a něco dobrého k pití, by to nebylo ono. Záleží jen na vaší náročnosti a taky na tom, zda plánujete dlouhý výlet či se rozhodnete „piknikovat“ třeba na zahradě. K dostání jsou však kromě klasických košů i takové, které jsou vybavené nádobím, příbory, skleničkami, ubrousky nebo dokonce i slánkou a pepřenkou. Jejich výrobci prostě myslí na vaše absolutní pohodlí.

Nemusíte si ale odříkat skvělý piknik ani v případě, že patříte mezi zdatné turisty. Místo piknikového koše si prostě jen dáte na záda speciální batoh, jehož vybavení si s průměrně vybaveným košem ani trochu nezadá.

Vyzkoušejte přenosné grily a stolky

Přenosný gril asi s sebou nebudete vláčet na půldenní výlet, ale do nedalekého parku byste s ním vyrazit mohli. Je skladný, snadno se s ním manipuluje a potřebujete na jeho provoz jen trochu dřevěného uhlí. Výhodou je, že vám nikdo vám nemůže vynadat, že rozděláváte oheň někde, kde je to zakázané, a přitom si můžete vychutnávat přímo v přírodě nejen opečené špekáčky, ale třeba zapečené toasty či steaky.

Když se rozhodnete uspořádat piknik třeba na zahradě, můžete využít speciální stolečky, které lze zapíchnout přímo do země. Nebo je můžete umístit do kbelíku s pískem a ledem. Díky tomu vám vydrží nápoje déle chladné.

30.4.2021 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist