Tipy pro Váš domov

Při zařizování interiéru je nutné dodržovat celou řadu pravidel, které si člověk může přečíst, nastudovat a nebo které lze dodržovat takříkajíc intuitivně. Nikdo jistě nepostaví skříň před okno a nebo sofa přímo před vchodové dveře. Druhá věc je pak ona hledaná a bezpodmínečně nutná inspirace, kterou člověk může získat navštěvováním různých bytů a nebo prohlížením fotografií zajímavých a vybraných částí interiérů. A naše tipy pro váš domov jsou právě tím druhým případem.

127852-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Co by všechno váš domov, váš byt či dům měl umět? Zní vám to jako bláznivá otázka? Představte si, že rodina se třemi dětmi, jejichž matka je ženou v domácnosti, hledá relativně ideální bydlení. Manžel přichází pozdě večer domů, žena vaří, uklízí, děti si hrají a učí se do školy. A pak si představte svobodný bezdětný pár, kde má muž svobodné povolání a např. jako počítačový grafik pracuje doma a žena je pedagožka a má každý den na starosti 30 dětí v pubertě. Budou obě dvě rodiny hledat stejné ideální bydlení? Co budou muset jimi vybrané byty či domy umět? A budou to podobné, shodné a nebo úplně rozdílné vlastnosti? Máme pro vás některé tipy pro Váš domov.

TIP: řekněte samy sobě, jak vlastně žijete a co by váš obytný interiér měl takzvaně umět.

TIP: pokud si např. můžete dopřát ráno snídani v posteli a nepospíchat na konkrétní hodinu či minutu do kanceláře, tak pak zkuste skombinovat noční a servírovací stolek tak, jak to ilustrují pod článkem přiložené fotografie.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP: máte-li hodně knih a řešíte-li knihovnu, pak zvažte knihovnu vestavěnou, která místnosti propůjčí zvláštní atmosféru. Navíc to vypadá dobře, když je jedna celá stěna od stropu až po podlahu tvořená hřbety knih. Podívejte se na fotky pod článkem.

Tipy pro Váš domov: řešíte barvy?

Zkuste si prohlédnout přiložené fotografie a zamyslet se nad tím, jak jsou vlastně zobrazené interiéry barevně vyřešené. Zamyslete se nad jednobarevností a nad prací s jednotlivými odstíny jedné jediné barvy.

Tipy pro Váš domov: láká vás minimalistický sloh?

TIP: vždycky myslete na to, zdali je ta věc, která se vám líbí, jenom hezká a nebo i praktická. Není dobré, když věci mají atraktivní vzhled, ale fungují již mnohem méně atraktivně. A pokud naopak jen dobře fungují, ale na pohled jsou vlastně velmi nepřijatelné, tak to jistě také není dobře.

Další inspirace ve článku Bydlení na venkově? Láká vás?
Red.
Foto: kabmurungraya.net, home-designing.co

29.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist