Tipy pro útulný dvorek: Tady se vám bude líbit!

Právě teď, kdy slunce udává na obloze prim a hřeje jako o závod, bude váš dvorek v permanenci. A dá se proto očekávat, že v letním období tuto součást vašeho domova budete zbožňovat ještě o kapku víc. Ono totiž vyjít ven, sednout si na houpačku nebo pozvat rodinu ke grilování je víc než skvělý nápad.

Při zařizovaní dvorku se držte jasného pravidla a tím je především navození pohostinnosti, útulnosti a vybudování oázy pohody, která vás inspiruje k usednutí do ratanového křesílka a zaposlouchání se zurčení zahradní fontány, která dokreslí dokonalou kulisu opravdového domova.

Relax i skvělá zábava na houpačce

Houpačky dnes neslouží pro neposedná dítka, ocení je všichni členové rodiny. Určitě se nechte zlákat k pořízení zahradní houpačky s pohodlnou látkovou matrací a ochrannou proti slunci. Zvlášť v létě se vám bude hodit model s praktickými stolky po stranách s výklenky určené pro nápoje, kterým nehrozí převrhnutí.

TIP LIVING. CZ: Tam, kde se během dne na vaší zahradě nachází stinné místo, umístěte dětem pískoviště. Nemusíte se tak obávat, že dojde k úžehu nebo úpalu.

Zahrajte si piškvorky na pařezu

Překáží vám na dvorku pařez? Udělejte si z něj dekoraci a zároveň herní pole pro piškvorkové klání. Za pomoci sekerky můžete naznačit devět políček a namísto křížků a koleček zvolte kamínky, jež s dětmi pomalujete temperami. Co třeba motiv berušek versus bílé pruhy na černém podkladu? Uvidíte, že vaše návštěva bude nevěřícně kroutit hlavou nad vaší kreativitou.

Zasaďte květiny do nevšedních květináčů

Obyčejné truhlíky má dnes na dvorku a parapetech téměř každý, proto to zkuste jinak. Máte doma nevyužitý trakař, co má lepší časy už dávnou za sebou? Zasaďte do něj květiny všeho druhu. Skvěle vypadají také závěsné květináče v proutěných obalech.

Jak to udělat, aby pergola zapadla?

Pergola je dnes téměř povinnou výbavou rodinného domu. Aby dobře zapadla na dvorek, nechte ji zarůst popínavými rostlinami, které nádherně povzbudí venkovskou romantiku. Oblíbený je stálezelený břečťan, psí víno nebo pnoucí růže či speciální druh hortenzie, jež je bohatá na květy. Ale skvělou a chutnou alternativu představuje také vinná réva. Jejímu výběru ale předchází konzultace s odborníkem, nejlépe vinařem, aby vám doporučil vhodnou odrůdu.

TIP LIVING.CZ: Kýžené soukromí, stín i pohodlí během pobytu venku vám dá také zahradní altán se zahradním nábytkem. Nepatří sem ale kusy vyřazené z interiéru, zahrada není skladiště. Navíc by dlouho nevydržel působení vlhkosti a slunečních paprsků.

Pár tipů na závěr:

  • Pokud nechcete sadit květiny na klasické obdélníkové záhonky, vystačíte si s menší čtvercovou plochou. Aby vám rostlinky do země nezadupal pes, orámujte je bílým laťkovým plotem.
  • Našli jste na půdě několik květináčů různých velikostí? Zaplňte je hlínou a podle velikosti je poskládejte na sebe. Do volného prostoru pak zasaďte květiny. Výsledek vás ohromí.
  • Chcete něčím oživit omšelou zeď zahradního domečku? Pověste na ni stará okna a upevněte na ně parapet s květináči. Takovou dekoraci vám budou sousedi právem závidět.

Text: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com

8.7.2016 10:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist