Tipy pro bezstarostné cákání dětí v koupelně

Ráchání, stříkání a cachtání dětí v koupelně jaksi patří k jejich oblíbeným a zábavným činnostem při koupacím rituálu. Víte ale, že téměř 25 procent úrazů se stane právě v koupelnách? Následky úrazů bývají vážné a mohou dětem způsobit problémy po celý život. Poradíme vám, jak děti před úrazy v koupelně chránit.

120168-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Pozor na boiler
Nejvíce úrazů v koupelně postihuje především děti a nejčastějším případem je opaření horkou vodou. Tam, kde se používá boiler, dosahuje teplota vody až 80 stupňů Celsia. Takové opaření je velmi bolestivé a může způsobit trvalé následky na těle. Nechvalně se na těchto případech podílí používání nevhodných baterií. To jsou ty, které nemají blokaci regulátoru nastavení teplé vody a je jedno, zda se jedná o kohoutkové či pákové baterie.

Pro bezpečnost v koupelně je bezpodmínečně nutné dětem znemožnit nechtěnou manipulaci s ovládací pákou baterie i tehdy, když se ve vaně věnují například divokým námořním bitvám. Velmi precizně zvládají tento problém vodovodní baterie, které se prodávají na trhu jako baterie s Eko-knoflíkem. Jde o velmi jednoduché a snadno nastavitelné zajištění bezpečnostní polohy. Zařízení snese i poněkud necitlivé zacházení.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


Palečkové ve světě obrů
Dopřejme dětem, když ne vlastní koupelnu, alespoň vhodné výšky a rozměry zařizovacích předmětů. Moderní koupelnový nábytek se dá pořídit s vhodně uzpůsobenou výškou a rozměry. Trh rovněž nabízí malá umyvadla a záchodové mísy, které jsou dětem snadno přístupné.

Jednoduché triky pro bezpečnost
Nejen děti mohou mít problém s udržením rovnováhy na kluzké a mokré podlaze. V koupelně volíme raději všude protiskluzné povrchy a sáhneme po nesmekavých rohožích a předložkách. Při rekonstrukcích koupelen je vhodné použít bazénové protiskluzné dlaždice. Bezpečnější jsou dlaždičky menších rozměrů, které zmenšují riziko uklouznutí.

V koupelně by se neměly vyskytovat žádné ostré rohy a nerovnosti. Při výběru zařizovacích předmětů se zaměřte na zaoblené hrany umyvadel, skříněk a dalších koupelnových doplňků. Doporučují se zakulacené tvary a zabroušené hrany.

Postarejte se o bezpečně umístěné zásuvky a vypínače. Z dosahu dětí odstraňte elektrické spotřebiče a zásuvky opatřete tzv. dětskou pojistkou. Při nainstalování plynových spotřebičů v koupelně pamatujte na pravidelnou revizi alespoň jednou za rok a zajistěte časté větrání.

Mimo dosah dětí uložte kosmetiku, chemické látky a přípravky. Totéž platí i pro holicí potřeby, zejména ostré žiletky. Skříňka s čistícími chemikáliemi by měla být na zámek. Nezapomeňte na vnitřní klíč k zámku koupelny. Ten rozhodně odložte, případně přemístěte na venkovní stranu dveří.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: odt.co.nz, safetyproofingchicagoland.com, boonincl.com, shenknows.com, bildnow.com, artsforhomecatia.blogspot.com, site.bellybuttonboutique.com, safebaby.com, blogrollcenter.com, furniture.trendzona.com, bubsngrubs.com.au, imaginativeinteriors.co.uk, ebuyer.com, homedoo.com, megannorth.co.uk, designrulz.com, digsdigs.com, amazon.com

29.3.2013 2:21

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist