Tipy na vánoční dárky: stylové kuchyňské spotřebiče

Jejich hlavní úlohou je pomáhat nám při přípravě pokrmů. To ale neznamená, že v případě kuchyňských spotřebičů nejde i o design. Naopak! Stejně tak, jako srdce každé hospodyňky, poskočí radostí i milovníci designových „vychytávek“, najdou-li pod vánočním stromkem třeba některý z následujících kuchyňských skvostů.

Je libo kávu?

Espesso  kávovary od filmy FrancisFrancis!

Jsou příkladným spojením pověstného italského smyslu pro design a technické dokonalosti, která vám umožní připravit si autentické italské espresso i u vás doma. Není nic horšího, než když vás probudí řinčení budíku a venku je šero, smutno a ošklivo. V takovém případě potřebujete vzpruhu na těle i na duši! A káva připravená ve veselém kávovaru FrancisFrancis! Když se podíváte na jeho zaoblený korpus v sytých barvách, usmějete se i proti své vůli. Celý váš den pak bude příjemnější. Pod designem těchto hravých espresso kávovarů je podepsán designer Lucca TrazziFrancesco Illy. Dokážete si představit stylovější dárek pod stromeček?

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

obr3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Espreso kávovar Diva od firmy Casa Bugatti

A opět firma Casa Bugatti. Její kávovar Diva dokáže vyrobit lahodné a kvalitní espreso. Má průměr 25 cm a výšku 35 cm. Jeho kvalita je jištěna využitím mosazných trubek. A variabilita spočívá v možnosti využití mleté kávy a speciálních porcovaných sáčků. Tlaková tryska na straně krásně napění mléko při výrobě cappuccina. Kávovar dokáže také nahřát šálky a je na trhu nabízen za cenu 21 780 Kč.

Rychlovarná konvice Hot It od firmy Alessi

Z dílny firmy Alessi vyšla noblesní rychlovarná konvice vyrobená z leštěné nerez oceli v kombinaci s kvalitním vysoce odolným plastem. Vysoký a štíhlý elegantní přístroj bude zdobit především moderně laděnou kuchyni. A cena? V přepočtu cca 3366 Kč.

Vaření a pečení

Srolovatelná varná deska „Roll-Up“

Skutečný zážitek z moderního a nadčasového vaření. To je „Roll-Up“, indukční varná deska, oddělená indukčními cívkami a elektronickými obvody.  Designové řešení je velmi rafinované, profil desky je velmi tenký a je velmi elegantním řešením pro mobilní vaření. Elektronické obvody jsou umístěny v elektro systému „fancy looking hard-drive like case“, který chrání topné senzory proti poškození. Když na „roll up“ postavíte například hrnec, automaticky se spustí, tlakem aktivované, topné povrchové cívky. Systém v desce vyhodnotí informaci o tlakové síle hrnce a uloží je do paměti. Takže se nemůže stát, že se deska zapne například jen při dotyku lidské dlaně. Kompaktní varná deska Roll-Up designéra Gorana Bjelajaca byla nedávno oceněna na britském veletrhu designu Red Dot Design Concept a získala cenu v kategorii domácích spotřebičů.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Toustovač Volo od Casa Bugatti

Firma Casa Bugatti trhu předhodila pěkný a velmi vyvedený kousek. Tato perlička v Bugatti stylu o vnějších rozměrech 34 x 20 x 23 cm je v moderním provedení a stylovém zaobleném elipsovitém tvaru. K mání je v černé, stříbrné, červené, krémové a světle zelené barvě. Nastavit lze až pět způsobů tepelné síly k opékání, a mimoto má toustovač i rozmrazovací funkci. Přijde vás na celých 5750 Kč.

Mini kuchyně na stěnu

Kuchyně jako se může pyšnit snad jen vesmírná loď ve Star Treku. Ve složeném stavu zabírá minimum místa na stěně. Po otevření máte k dispozici malou kuchyňskou linku se vším potřebným. Najdete na ní varnou desku, dřez, odsávač par a samozřejmě také osvětlení. Zatím jde o koncept designérky Elizy Shubert, ale možná brzy se s takovými kuchyněmibudeme potkávat v malých bytech a jistě se budou hodit třeba i do kanceláří.

Většinu z uvedených spotřebičů můžete objednat v e-shopech fashioninvites.com, store.yankodesign.com a cnet.com. Pokud se rozhodnete pro koupi některého z těchto designových skvostů, pak se můžete spolehnout na to, že váš dárek udělá někomu pod vánočním stromečkem skutečně obrovskou radost.

Text: Lucie Sýkorová
Foto: yankodesign.com, gadgets.com

15.12.2010 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist