Tipy na valentýnské dekorace

Den svatého Valentýna je svátkem lásky. Tato tradice se u nás postupně zabydluje, a proto není překvapením, že se klade velký důraz na tématickou výzdobu. Takže pokud plánujete romantickou večeři v domácím prostředí, inspirujte se našimi tipy na valentýnské dekorace.

Náročnost valentýnských dekorací závisí pouze na vás. Je ale pravda, že oslavy lásky trvají jen jeden den a pokud se nechcete svícny ve tvaru srdce těšit celý rok, pak vsaďte spíše na efekt než na kvalitu. Ti z vás, kteří mají tvořivý talent mohou strávit předvečer Valentýna přípravou ručně vyráběných ozdob, ostatní (jako i my v redakci) se musíme spokojit s tím, co nabízí obchody.

Obáváte-li se, aby váš byt nepůsobil „přeplácaně“, zaměřte se na určitý bod v pokoji – výklenek, stěnu s komodou nebo třeba krb a tam směrujte svoji kreativitu. Není přece nic romantičtějšího, než sedět se svou drahou polovičkou u rozpáleného krbu zkrášleného valentýskými dekoracemi.

A nejenom na krbovou římsu, ale také na okna, dveře nebo třeba na kuchyňské skříňky pověste rudá a růžová srdce z krepového papíru. Jednoduše si je podle šablony vystřihnete a na kousek provázku přivážete nebo přilepíte.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Stejně tak zavěste kolem oken, či obrazů sušené květiny nejlépe červené a růžové barvy, doplněné o třpytivé zelené trávy. Květinami také můžete ozdobit proutěné košíčky, do kterých vložíte další ozdoby, zvolit můžete například dekorace ze stejného materiálu, nebo například červené kamínky či bonbóny. Nezapomeňte ani na svíčky stejných barev a ozdobné svícny, které navodí správnou atmosféru.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

Červenou barvu zkombinujte se zářivě zlatou. Toto spojení je elegantní a velice oblíbené. Velmi vděčné jsou mašle z organzy. Prodává se ve všech barvách a s vysokým leskem a velikost mašlí je pouze na vás. Pokud s ní ovážete vázu na květiny, pokryjete  sváteční stůl nebo ozdobíte průchod do ložnice – máte valentýskou dekoraci za pár korun a za čtvrt hodinky hotovou.

Nádech romantické nálady skvěle doplní rodinné a partnerské fotografie a k nim sošky kamenných andělíčků. Večer si napusťte vanu plnou pěny, zapalte svíčky a užijte si alespoň jednou do roka jen jeden druhého.

Další inspiraci naleznete v naší fotogalerii.
Jana Čechová
Foto: homedit.com, craftbuds.com

13.2.2012 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist