Tipy na úložné prostory v malé koupelně

Stále více lidí se snaží renovovat svou koupelnu tak, aby se v ní cítili dobře, ale ne každý má možnost postavit koupelnové jádro od základu a v požadované velikosti. Problém, kterému musí stále častěji interiéroví designéři čelit, je otázka malé koupelny. Naštěstí máme dnes k dispozici široký sortiment vhodného koupelnového nábytku, a tak není těžké se s malým prostorem vypořádat.

25587664595_5364584eb7_k-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: Bonami.cz

Pokud se máme soustředit na malou koupelnu, kam se kromě vany musí vejít i pračka, je třeba se zbylou plochou pracovat co nejefektněji.  V následujícím článku vám představíme několik tipů, jak si zajistit dostatek úložného prostoru, aniž by koupelna působila tísnivě.

Nebojte se využít celého prostoru, až do stropu
Mnoho lidí nevědomě podléhá předsudku, že s výškou člověka musí končit i výška jeho nábytku. Největším trumfem bytových architektů je ale právě umění pracovat s celým prostorem místnosti. Nebojte se nakoupit vysoké skříňky, které zaplní prostoraž do vrchu-tam se zaručeně vejdou všechny osušky a také méně používané předměty. K jejich dostupnosti pomůže jednoduchá stolička.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Posuvná a vyklápěcí dvířka
Systém posuvných dveří je velmi oblíbeným řešením nedostatku místa v interiéru. Proč ho tedy nevyužít i v koupelně?  Posuvná dvířka v koupelně vyřeší problém s místem a v kombinaci se zrcadlovou skříňkou dostane i další rozměr využití. Podobně praktické jsou i vyklápěcí skřínky. Oceníte je v místech, kam už se skříňky s posuvnými stěnami nebo obyčejnými dvířky nevejdou.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

Vyhněte se pokládání nábytku na zem
Nebojte se využít závěšení skříněk nejen klasickým způsobem v úrovni vašeho obličeje. Pověste do vzduchu i skříňky od podlahy.  Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si už v koupelně narazili palec o roh vaší skříňky, která vyčnívala do prostoru. Ze zavěšené skříně budete mít hned dvojí užitek. Jednak vznikne pod nábytkem prostor na menší předměty jako pantofle nebo stolička a také se vám bude v koupelně pohybovat i uklízet mnohem lépe.

Mobilní nábytek, nábytek na míru
Dalšími způsoby jak koupelnu opticky odlehčit a přitom mít po ruce vše potřebné jsou vestavěné skříně, nábytek na míru nebo mobilní vozíky. Do malé koupelny se vyplatí investovat a pořídit rovnou umyvadlo zapuštěné do skříňky, tzv. umyvadlové skříňky. Prostor koupelny potom nebude působit příliš roztříštěně, jako by to bylo v případě samostatného umyvadla a skříňky. Stejně dobře můžete takový problém vyřešit i pro větší předměty, jako je pračka. Na trhu se dá snadno sehnat vestavěná skříň na pračku, do které lze často i vbudovat místo pro špinavé prádlo. Zbytek potřebných věcí, který se už nikam nevleze, můžete odložit na vozík na kolečkách, který v případě potřeby v koupelně vůbec nemusí být.

Hana Kotulánová
Foto:pinterest.com, pinterest.com, materialgirlsblog.com, magazinuldeamenajari.ro, davinong.com, calfinder.com

9.2.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist