Tipy a triky na rozšíření dětského pokoje

Pokud zrovna nebydlíte v rozlehlém rodinném sídle, ale musíte si vystačit s bytem 3+1 v paneláku a dvěma dětmi toužícími po vlastním pokoji, pak jste určitě už mnohokrát přemýšleli, jak miniaturní prostory dětského pokoje nafouknout, aby se do něj v pohodě vtěsnaly obě děti, hromady hraček i prostor pro učení. Jenže takové kouzlo ještě nikdo nevymyslel, můžete ale vyzkoušet pár dobrých triků, které vám pomohou problém s nedostatkem místa vyřešit.

Začněte od nábytku. Bez nostalgie vyhoďte všechny kusy starého nábytku, které jste kdysi do dětského pokoje nastěhovali provizorně, ale nějak jste je pozapomněli vyhodit. Nemusíte hned investovat do kompletně nového vybavení, postačí se rozhlédnout po obchodech a docela určitě najdete přesně to, co vám bude vyhovovat. Ať už to bude solitér v podobě vestavěné skříně, nebo šikovný nábytek na kolečkách, který děti budou moci libovolně stěhovat. Mobilní nábytek se skvěle osvědčil i jako dělící prvek, který může jednoduše přeměnit hrací zónu na pracovní či spací kout. Manipulace s ním je jednoduchá a zvládnou jí docela jistě i vaše děti. Místo ušetříte i pomocí posuvných dvířek u skříněk a skříní. Nebudete muset počítat s prostorem na otevření dveří a lépe v místnosti porovnáte jednotlivé kusy nábytku. Variantou pro dospívající pak mohou být trendy rolety. Místo ušetří i posuvné vstupní dveře do pokoje.

d-tsk-pokoj-5-roz-en-.jpg

Zdroj: archiv redakce

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Využijte veškerý prostor, který místnost nabízí. Velmi oblíbeným prvkem v dětském pokoji jsou vestavěná obytná patra určená ke spaní. Kromě funkčnosti, bývají také velmi dekorativním prvkem v pokoji. Nezapomeňte však na kvalitní bezpečnostní zábrany, jež ochrání vaše dítě před pádem z výšky. Máte-li doma malého šikulu, můžete vzniklý prostor využít i k výstavě jeho malířských pokusů. Postačí k tomu kus sítě, na kterou pomocí kolíčků navěsíte obrázky. Vyvýšené postele se však nehodí do všech interiérů. Základním měřítkem by vždy měla být výška místnosti. Pokud máte snížené stropy, rozhodně na podobnou úsporu prostoru zapomeňte. Místo na spaní ušetříte i s patrovými postelemi, nebo s postelemi vysouvacími, u nichž z jedné postele jednoduše vysunete postel druhou.

Nezapomínejte ani na stěny dětského pokoje. Obrázky nahraďte praktickými poličkami, veselými kapsáři nebo závěsnými knihovnami. Dětem se budou líbit i stohovatelné boxy. K dostání jsou plastové i papírové, jednobarevné i stylově vychytané, pro nejmenší vyberete mezi spoustou pohádkových motivů. Místo v nich najdou hračky, stavebnice, ale i pracovní sešity či učebnice.

Nepodceňujte ani barvy, které v místnosti používáte. Na stěny se hodí pastelové a světlé, každá tmavší barva pokoj opticky zmenší. Vyhněte se také použití ozdobných stropnic, nebo imitacím trámů, které zase pokoj opticky sníží. Pokud děti touží po velké barevnosti, pomozte si doplňky. Takové barevné židle, polštáře nebo nábytek jim nedostatek barev docela jistě vynahradí.

Text: Petra Martišková
Foto: crdailystar.com, digsdigs.com

6.12.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist