Tip na renovaci schodiště

Výběr schodiště není nikdy snadnou záležitostí. Musíte se rozhodnout, zda zvolit přímé, lomené nebo točité, vybrat vhodnou výšku i šířku schodnic, z jakého bude vyrobeno materiálu atd. Co ale dělat, když máte starší dům, kde sice schodiště je, ale vzhledově už není nic moc? V tomto článku vám prozradíme jedno z velmi jednoduchých řešení.

6full_02pi_ap_ph_flo_stairs_craftsman_installation_stairsystem_overall_side_cover_epl122_03-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: EGGER

Nové schodiště bez prachu a stavební suti

Prohlížíte si staré schodiště ve svém domě a říkáte si, že by už nutně potřebovalo vyměnit? Zároveň si však uvědomujete, že to není záclona nebo konferenční stolek a že dokonce i pořídit si novou vanu je věc jednodušší a schůdnější? V tom všem máte samozřejmě pravdu, jakékoli bourání v zabydleném interiéru je de facto pohroma. A zvlášť když se to týká hlavní tepny domu, kterou schodiště bezesporu je.

Proto je lepší na bourání rovnou zapomenout a hledat cestu, která by byla méně prašná, levnější a rychlejší, než je stavba nového schodiště. Vhodných řešení určitě existuje několik. Jedním z těch cenově dostupných a časově nenáročných je obložit stávají schody laminátovými díly. Samozřejmě je vhodné to svěřit odborníkům, ale zkušení domácí kutilové to možná zvládnou i sami.

Kam se obrátit?

Jednou z možností, jak zrenovovat stávající schodiště, aniž byste strávili dlouhé týdny v podstatě na staveništi, je použití schodišťového systému EGGER PRO, který je k dostání ve čtyřech dubových dekorech. Díky tomu můžete použít stejný dekor na všech úrovních. Znamená to, že už se nemusíte smiřovat s tím, že budete mít jiný design na podlaze a jiný na schodišti. Teď už není problém obojí sladit.

O co se jedná?

Odborníci z rakouské firmy EGGER, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou laminátových podlah, vyvinuli modulární systém se schodišťovými stupni, podstupnicemi a stabilizačním systémem. To umožňuje bezproblémovou a snadnou obnovu schodišť téměř všech typů. Kromě toho si samozřejmě můžete pořídit další příslušenství, které je perfektně sladěné s podkladovými materiály, soklové lišty ve stejném dekoru, podlahové profily a k dostání je také nářadí pro montáž a údržbu.

Důležité je si nejdříve schodnice přesně změřit, aby bylo možné spočítat potřebný materiál. Pak už si jen stačí domluvit realizaci a těšit se na to, že schodiště bude zase jako nové. Na to, jak renovace probíhá, se můžete podívat ve fotogalerii.

20.8.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist