TIP pro vaše bydlení: velkoformátové fotografie

Jste -li přátelé netradičního řešení a máte-li chuť vytvořit atypické, ale současně atraktivní a zajímavé prostředí vašeho bydlení, pak se můžete zamyslet nad použitím velkoforátových fotografií, které se instalují na zeď stejným způsobem, jako tapety. Nechte se inspirovat.

V nabídce jsou různé motivy, které se rozhodně neomezují na notoricky známé výjevy nočních měst či písečných pláží. Fotografie jako taková je umělecká disciplína, stejně jako např. designování interiéru nebo návrh rodinného domu. Proto může být tapeta v podobě velkoformátové fotografie velmi výraznou a originální součástí interiéru. Mějte ale na paměti jednu základní věc.

Vybírejte pečlivě a s rozvahou

Fotografie, kterou si zvolíte jako vzor, bude nedílnou součástí vašeho bytu či domu a budete se na ni lidově řečeno dívat každý den. Je proto dobré věnovat výběru takové tapety stejnou pozornost, jako při vybírání např. závěsného obrazu či jiného klasického uměleckého díla. Tapeta s velkoformátovou fotografií by vás měla oslovovat způsobem, který má relativně trvalou hodnotu a účinnost.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP:zkuste zvolit takový motiv, který provokuje vaši fantazii a který vás podněcuje k nějaké úvaze či kreativitě tak, aby se vám neokoukal. Přírodní motivy, architektura, městská krajina, to vše jsou svým obsahem výjevy, které nabízejí spoustu místa pro vaší představivost. Naopak lidské tváře, zejména tváře známých lidí, jsou ve svém významu velmi konkrétní a mohou se vám snadno znelíbit. Jinak je tomu u tváří lidí jiné kulturní oblasti či etnika, neboť je nám stejně jako jejich krajina vzdálená a působí inspirativním dojmem.

Red.
Foto: Orsei

20.7.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist