TIP pro vaše bydlení: jako slavný Philippe Starck?

Vadí vám „strohost“ nebo „studenost“ některých moderních interiérů? A jak jí řešit? Dnešní TIP pro vaše bydlení je právě o spojování strohých a pravoúhlých linií s bohatými tvary tak, abychom mohli vytvořit „moderní“ interiér, který ale nebude „neosobní“ a „ledový“. Znáte designéra jménem Philippe Starck? Určitě ano. Pojďte na návštěvu!

Francouzský designér Philippe Starck patří mezi obecně známé postavy a jeho jméno nezní cize ani té nejširší veřejnosti. Svým způsobem je Starck něco jako „hvězda první velikosti“, přičemž tento na první pohled možná až přehnaný titul neříká nic a o kvalitě jeho práce. Hovoří pouze o tom, že Philippe Starck je zkrátka tzv. slavný, a to po celém světě.

Pro návštěvníka a čtenáře magazínů o bydlení je ale jistě mnohem zajímavější, seznámit se např. s  konkrétním interiérem, který Starck  navrhoval a nechat se pak inspirovat. Zveme vás do velmi komfortního apartmánu, jehož dostupnost není komplikovaná ani tak z důvodu poměrně vysokých cen návrhů nesoucí jmenovku Philippe Starck, ale spíše proto, že se nachází v Rio de Janeiro. A čím je zajímavý?

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP: Všimněte si, jak jsou v bytě kombinované strohé, přímočaré linie odkazující na funkcionalistickou tradici, s poměrně bohatými tvary např. sedacího nábytku. Výsledkem je pocit „moderního“ a zároveň nikoliv „studeného“ interiéru. Podobně je tomu např. v koupelně, kde je pravoúhlý design kombinován s organickým „patvarem“  rámu zrcadla.

Zvláštní péči věnoval Philippe Starck také barevnému zpracování, které vlastně vychází primárně s hnědé barvy a jejích odstínů.

TIP: Pokud uvažujete o malování, zkuste si také vybrat jednu barvu a od ní několik odstínů. Tou jednou výchozí barvou může být např. taková barva, která jen nejpočetněji zastoupena jako barva vašeho nábytku.

Další inspirace pro bydlení.

Red.
Foto: contemporist

31.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist