TIP pro vás: zkuste mozaiku a třeba i v obývacím pokoji

Keramické obklady stěn si většinou spojujeme s kuchyní a nebo koupelnou. A je to velmi logické. Keramické obklady se snadno ošetřují, nejsou nasákavé a nevadí jím vlhkost ani takové nečistoty, které by pro např. vymalovanou stěnu znamenaly poměrně značnou újmu. Ale zkuste porušit zvyklosti.

118232-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Při řešení a volbě úpravy stěn v obytném interiéru má zájemce několik možností a nečastěji se rozhoduje pro tzv. vymalováním, už méně často pak pro tapety a poměrně mizivé procento zájemců používá např. tradiční textilie. Textilní tapety byly a jsou velmi efektní a mohou vytvořit „zámecký“ dojem.  Ještě méně obvyklé jsou ale keramické obklady stěn v těch částech interiéru, které označujeme jako komunikační či společenské, tedy v obývacích pokojích a nebo jídelnách. A jaké jsou výhody keramického obkladu?

1. keramický obklad má svou specifikou estetickou hodnotu, která je daná zejména matnou či lesklou sklovinou a také skladbou větších či menších dlaždic a dílců. Keramický obklad je v rámci své estetiky zcela nezaměnitelný. Svádí k vytváření mozaiky.
TIP: pokud se rozhodnete motivicky a stylově provázat interiér, pak si můžete dovolit vytvořit jednotu třeba právě s kuchyní a koupelnou, což s běžně řešenou úpravou stěn není možné.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

2. keramika má svou nespornou výhodu ve své snadné udržovatelnosti a dlouhé životnosti. Tapety vyblednou, mohou nasát mastnotu a vymalované stěny jsou náchylné stejným způsobem. Nic takového keramickému obkladu stěn nehrozí,stačí vlhký hadr a případně nějaký neagresivní chemický přípravek a stěny jsou opět relativně jako nové.

Red.
Foto: Antonio Lupi

7.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist