Tip na snadnou proměnu vašeho bydlení: dekorativní světlo!

Nudí vás vaše bydlení? Máte dojem, že je okoukané? Zkuste udělat nějakou jednoduchou, ale efektní změnu. Zkuste si pohrát se světlem a vyberte si dekorativní lampu! Byt se promění a přitom vás to nebude stát skoro žádnou námahu. Znáte designéru Rachel O’Neill?

131014-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jak snadno proměnit vaše bydlení? Zkuste to pomocí světla. Vzpomeňte si, jak se dělá např. intimní atmosféra. Co k tomu potřebujete? Ideálně nějakou lampu tlumenou barevným stínítkem, nebo přímo barevné světlo, možná rovnou svíčku. Ve všech případech jde o vyvolávání atmosféry pomocí světla! Světlo tedy hraje klíčovou roli ve vytváření povahy interiéru. A designérka Rachel O’Neill si je toho velmi dobře vědoma. Prohledněte si fotografie jejích návrhů na interiérové lampy a lustry, se kterými zaujala letošní porotu prestižní soutěže International Contemporary Furniture Fair v New Yorku.

TIP: Přemýšlejte nad tím, jaké barvy máte rádi. Uklidňuje vás hluboká a tmavá modrá?  Zelená? Oranžová? Až si na do odpovíte, pak podle toho vybírejte barvu stínítka!

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekoracíTip pro změnu vašeho bydlení: lampa jako artefakt

Pokud uvěříte v sílu, se kterou může světlo proměnit vaše bydlení, pak začněte věnovat pozornost také samotnému designu lampy. Rachel O’Neill považuje světelné zdroje, tedy lampy či lustry, za předměty, které mohou v interiéru fungovat stejným způsobem, jako brož na klopě saka. Lustry a lampy jsou pro Rachel tedy něco jako šperky. Od šperků se ale liší tím, že bez světelných zdrojů se na rozdíl od prstenů a náhrdelníků  neobejdeme.  Doporučujeme: samolepky na zeď

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel


Zkuste si vybrat z nabídky interiérových studií a prodejců, kteří se na světla specializují. Světoznámé značky jsou např. Luceplan, Foscarini, Deltalight či Artemide. Na tuzemském trhu najdete tyto značky v nabídce prodejců, jakými jsou např. firmy Sirius, Ranny architects nebo Amos design. Je to tip pro snadnou proměnu vašeho bydlení.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

 

TIP

: Určitě se zajímejte o možnost tzv. stmívání. Je to jednoduchá technologie, pomocí které je možné lampu pootočením knoflíku „ztišit“, respektive ztlumit intenzitu osvětlení. Získáte tak více možností při tvorbě požadované atmosféry.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Red.
Foto: Rachel O’Neill, Artemide, Foscarini

26.7.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist