TIP na osvěžení vašeho bydlení

Upravovat interiér lze mnoha způsoby. Vyřešit např. barvu či jiné zpracování stěn, si pak většinou spojujeme s množstvím práce a úklidu po malování či tapetování. Jde to ale mnohem jednodušeji. Zkuste zkrátka použít velkoformátové interiérové samolepky, které stejně jako jakoukoliv jinou samolepku úplně obyčejně nalepíte, např. právě na zeď a nebo i na plochu skříně. Zdá se vám to dětinské a nebo nereálné?

130977-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Úprava povrchů stěn a nebo jiných velkých ploch v interiéru pomocí interiérových samolepek je velmi snadná, ale stejně tak je dobré připomenout, že tento způsob řešení není vhodný pro každou stěnu. Nejde přitom o problémy ve smyslu správného a pevného přilnutí samolepky k povrchu. Důležité je uvažovat např. právě pokojovou stěnu jako podklad a  k němu pak hledat potřebnou „třešeň na dortu“, která tuto stěnu „rozsvítí“, asi jako brož na jinak nudném kusu oděvu. Jde jen o to najít ten správný podklad – barvu a tu správnou „brož“.

TIP: zkuste vybírat podle osvědčené logiky kontrastu: studená barva podkladu, teplá až „horká“ a výrazná barevnost samolepky. A nebo obráceně. Pokud máte expresivně a nebo jinak silně barevnou stěnu (jedním z dnešních trendů jsou např. oranžové stěny a „pomerančové“ odstíny), pak na ni nalepte „studený“ , tj, např. šedivý, černý nebo jinak barevně „statický“ vzor.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Zmíněný logika kontrastu se dá použít i pro výběr vzorů. Velmi efektní je např. použití výrazně dekorativního vzoru v jinak  puristicky zařízeném interiéru. Fantazii se meze nekladou. Je ale nutné pamatovat na jednu zásadu: pokud se někde přidá, je potřeba na druhé straně ubrat tak, aby nebyla porušená rovnováha.

Red.
Foto: Dorian Dekor a archiv redakce

8.4.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist