TIP na moderní a STYLOVÉ bydlení s nádechem EXOTIKY

Mezi výrazné trendy v oblasti bydlení jistě patří „přírodní“ či „bio“ styl, který se prosazuje i v jiných oblastech lidského jednání. Onen přívlastek „přírodní“ pak velmi často poukazuje na přírodní materiály použité při výrobě nábytku, někdy také na původní a tedy neindustriální způsob výroby atp. A když se pak takové principy spojí s vysoce kultivovanou soudobou estetikou, tak co se stane?

126015-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Minimalistické tvarosloví, respektive zbavení se nadbytečné zdobnosti, je jedním z charakteristických znaků vývoje v oblasti volného i užitého umění od počátku 20.století. A platí to pochopitelně i o architektuře či nábytkovém designu. Velmi zajímavého efektu se pak dosáhne, pokud se jakoby racionální či „studené“ tvary spojí s teplými přírodními materiály, jakými je např. ratan nebo mořské řasy, které se po speciální úpravě rovněž používají pro výrobu nábytku.

Podobné materiály nevyžadují speciální zacházení a pokud výjimečně ano, pak se to týká jejich údržby, to znamená, že se např. nepoužívají saponáty a nebo že se do nich přidává nějaká olejnatá látka, která v takových případech bývá součástí nabídky prodejce.

Velká fotogalerie moderních interiérů


JINÝMI SLOVY:

zkuste moderní design s exotickými materiály. Je to velmi efektní.

Red.
Foto Gervasoni

20.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist