TIP do LOŽNICE: přehozy

O ložnicích se velmi často píše v prvé řadě v souvislosti s užitnou hodnotou a tedy zejména v rámci zdravotních kvalit lůžka. Estetické kvality ložnice, lůžka atd. pak přicházejí na řadu až po té, což však neznamená, že by měly být opomíjené. A opomíjené by neměly být zejména právě v ložnici a to z jednoho prostého důvodu. Mimochodem, zkusili jste někdy tzv. „přehozy“? Je to efektní a současně i praktické.

126788-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Ložnice je místností, kam si chodíme odpočinou a kde bychom měli být schopni načerpat nové síly. A k tomu je bezpodmínečně nutná tzv. psychická pohoda. Nervózní, rozčílení nebo jinak vzrušení těžko usínáme a stejně tak se dá bude jen velmi obtížně spát, pokud budeme stresováni a nebo jinak stimulováni jiným směrem, než ke spánku. Odtud pak logická podmínka příjemného prostředí, které bude mít potřebnou schopnost člověka naladit a ukolébat. A estetická rovnováha je tím, co rozhodně napomáhá dosažení potřebného psychického stavu.

Do ložnice byste se měli podle lékařů těšit, respektive, neměla by vás jakkoliv odpuzovat, nemělo by vás při vyslovení slova „ložnice“ napadnou slovo „ta naše hrozná ložnice“, nebo „nudná – ošklivá atd. ložnice“.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

TIP: Zkuste přehozy. Jsou to velké plochy látky a tedy velké barevné plochy a ty dokáží poměrně výrazně ovlivnit atmosféru jakékoliv místnosti, podobně jako např. změna koberec, tapety, barvy stěn atp.

Přehozy pak mají nejen tuto estetickou roli, ale současně mohou být používány tradičním způsobem, kdy se „přehodí“ přes ustlané lůžko, na které tím pádem nebude dopadat prach a jiné nečistoty. Je to zkrátka poměrně praktický kus látky, jehož používání je pro starší generace něčím samozřejmým, ale pro mladší uživatele je to věc málem obskurní, podobně jako např. paraván nebo slunečník.

Šatní a vestavěné skříně – fotogalerie

Další inspirace pro ložnici.

Red.
Foto: Christy

27.8.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist