Těší se vaše děti na Vánoce? Zpříjemněte jim čekání adventním kalendářem

Blíží se první prosincové dny a s nimi i předvánoční čas. Vaše děti se už určitě těší na to, jaké je letos pod stromečkem bude čekat překvapení. Protože si na něj musí přece jen ještě chvíli počkat, můžete je zatím zabavit otvíráním tajemných okének adventního kalendáře.

14ginger-ray_kraft-gingerbread-house-advent-boxes-let-it-snow-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Ginger Ray

Klasikou je čokoláda

Adventními kalendáři, které jsou plné cukrovinek, jsou v současné době zaplněné všechny obchody s potravinami i cukrárny. Na děti čeká v každém okýnku čokoláda v jiném tvaru, v těch zdravějších želatinový bonbon nebo oříšek. Nezdá se vám, že je to ale pořád dokola? Možná by to chtělo nějakou změnu.

Dřevěný vydrží několik let

Můžete se porozhlédnout po specializovaných odchodech s dřevěnými dekoracemi a pořídit si adventní kalendář, jehož obsah lze vyplnit libovolnými pochutinami, malými hračkami či jiným překvapením.

Výhodou takového kalendáře je, že není jen na jedno použití, takže vlastně myslíte ekologicky, a navíc v něm můžete ukrýt opravdové překvapení. Jste-li manuálně zruční, můžete se do výroby takového kalendáře pustit klidně i sami.

Vyrobte ho z papíru nebo látky

Na to, abyste dětem složili z papíru místo okýnek malé krabičky, vystřihli a slepili domečky či hvězdičky nebo ušili z látky třeba punčošky, nemusíte být žádné manuální hvězdy. To dokáže snad úplně každý. Chce to jen trochu času, papír, nůžky, lepidlo nebo látku, jehlu a nit. A samozřejmě to nejdůležitější: číslice od jedné do čtyřiadvaceti.

Můžete vyrobit také adventní kalendář v celku, který se dá pověsit na zeď. Ušijete ho snadno na způsob tzv. kapsáře. Na větší kus látky našijete 24 menších kousků, ideálně v různých barvách. Do vzniklých kapsiček pak schováte různá překvapení.

Budete vědět, kolik času ještě zbývá do Vánoc

Adventní kalendáře máme sice většinou asi spojené s překvapením, ale můžete si pořídit třeba jen takový jednoduchý, bez okýnek, šuplíčků či kapsiček. Posouváte na něm jen označení v podobě malého adventního věnce a víte přesně, kolik dnů ještě zbývá do Vánoc, a možná si každé ráno při dalším posunutí taky uvědomíte, jak ten čas strašně letí.

26.11.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist