Termostatické vodovodní baterie – vychytávka do koupelny

Krásnou koupelnu chce mít každý, a pokud má plnit dokonale svou funkci, je důležité pořídit si koupelnu nejen krásnou, ale hlavně i praktickou. Dnes vzhledem k dostupnosti různých technických vychytávek, novinek a praktických prvků je možné dosáhnout při stavbě koupelny obojího: elegance i užitnosti. Jednou z vychytávek, které vám nesmí chybět je termostatická vodovodní baterie.

122727-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Kdo jednou vyzkouší termostatickou baterii, už u ní zůstane. Ocení totiž, že termostatická baterie dokáže vyrovnávat výkyvy tlaku v potrubí a v teplotě vody a zajistit, že ze sprchy poteče voda s teplotou, kterou si sami nastavíte. Termostatické vodovodní baterie jsou velmi elegantní, spolehlivé a v dnešní době již i běžně dostupné. Dají se pořídit ve dvou druzích provedení: termostatické sprchové nástěnné baterietermostatické vanové nástěnné baterie. Všechny baterie jsou schváleny pro použití v domácnostech a jiných objektech a splňují přísná kritéria pro průtok pitné vody dané normou EN 817.

Vysoká kvalita těla baterie je zaručena výrobou z vysoce kvalitní mosazi.  Povrch baterie je v průběhu výroby dokonale opracován a pochromován dostatečnou vrstvou chromu, která tak zajistí vysokou odolnost proti opotřebení a dlouhou životnost baterie v plné kráse. Na úchytu je znázorněna teplotní škála a červeným tlačítkem se pak nastaví požadovaná teplota. Vodovodní baterie jsou vybaveny regulátory s keramickými destičkami.  Perlátory uvnitř těchto baterií míchají vodu se vzduchem, proto je pak proud vody měkký, perlivý a též zamezuje nekontrolovatelnému kapání vody z kohoutku. Perlátory jsou složené z několika plastových sítek, žádný vodní kámen se na nich tedy prakticky neusazuje. V případě, že se vytvoří jemná mapa vodního kamene, je možné ji prstem jednoduše uvolnit a tekoucí voda ho spláchne.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


Běžné řady termostatických baterií jsou dnes vyráběny v moderním designu a s vysokou užitkovou hodnotou. Pro snadné a příjemné ovládání baterie je zde ergonomická pákadesignu odzkoušeném v praxi. Pro náročné zákazníky jsou na trhu připraveny i termostatické vodovodní baterie v provedení  Exclusive.

K nádnerné termostatické baterii budete potřebovat i Stylová umyvadla do koupelny

Zuzana Bohdalová
Foto: grohe.com, freepatentsonline.com, furniture.trendzona.com, archiexpo.com

 

5.6.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist