Terasa s bazénem u domu Horská jsou jako stvořené pro letní odpočinek

Lepší inspirace než rodinný dům Horská v Liberci snad už na prázdninové období snad ani neexistuje. Celý objekt včetně interiéru vypadá jako vystřižený z fotek přímořských letovisek. Pokud máte přece jen nějaké pochybnosti, přesvědčí vás o tom naše fotogalerie.

rodinny-dum-v-liberci-ma-dve-urovne.-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Viktor Jelínek

V jednoduchosti je krása

Rodinný dům Horská se nachází ve stejnojmenné ulici v Liberci a stojí na svažitém pozemku. Architekti Jiří Písek a Jan Seyček s Janem Krausem z pražského studia Písek Seyček Architekti ho koncipovali jako jednoduchou dvojúrovňovou stavbu, jejíž části jsou rozdělené podle terénu.

Zatímco horní část, která leží v úrovni ulice Horská, slouží pro příjezd a parkování vozů, v té dolní se rozprostírá zahrada. Nespornou výhodou je navíc skutečnost, že prostor před garáží nabízí nejen venkovní kryté stání pro další dvě vozidla, ale i dostatečně velký prostor pro manipulaci s nimi.

Střecha nad schodištěm zajišťuje stín i na terase

Na dvě výše popsané úrovně pak funkčně navazují jednotlivá podlaží budovy. První patro tvoří garáž a technická místnost, v přízemí se nacházejí obytné prostory a zázemí. Obě podlaží propojuje výrazné venkovní schodiště z betonu, na které navazuje opěrná zeď vymezující terasu s bazénem.

Schodiště kryje zalomená střecha. Ta zároveň funguje jako stínící prvek dřevěné terasy před slunečními paprsky a deštěm. Výškové rozdíly jsou v exteriéru řešeny opěrnými betonovými zdmi, které se časem zřejmě nechají obrůst zelení. Tím vznikne další estetický prvek, který zakryje pro někoho nevzhledný beton.

Obývák je plný světla

Hlavní vstup do domu se nachází pod venkovním schodištěm. Za ním vede chodba, která prostupuje středem domu a ústí do velkoryse navrženého obývacího pokoje s kuchyní. Na atraktivitě mu přidává fakt, že jeho stěny, které jsou orientované jižním směrem, jsou tvořeny velkými prosklenými posuvnými díly. Ty interiér dokonale propojují s terasou a následně i zahradou. A co je důležité – tyto skleněné plochy propouští dovnitř dostatek denního světla.

Z hlavní chodby se dostanete i do dvou dětských pokojů, sociálního zázemí a ložnice. Ke komfortu intimní zóny majitelů přispívá také vlastní koupelna s toaletou.

 

1.8.2019 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist