Teplota řízená na dálku, mobilem? Počítačem?

Všichni majitelé rekreačních objektů znají ten nepříjemný pocit, kdy vstupují do nevětraného a dusného či mrazivě chladného interiéru. Pak nezbývá než v létě větrat a větrat nebo v zimě čekat, až se místnosti vyhřejí. Elegantním a pohodlným řešením je plnohodnotný systém, který tyto starosti vyřeší ve dne či v noci, a to i když jste odtud vzdáleni stovky kilometrů.

Webhome je pohotový a jednoduchý systém na plánování a kontrolu teploty vašeho příbytku, ať už jde o rodinný dům či vzdálenou chatu. K provozu systému stačí přístup k počítači nebo mobilní telefon s připojením k internetu, jehož prostřednictvím se přihlásíte na svoji osobní stránku systému Webhome. Stránka je přístupná odkudkoliv, ale o svá data se obávat netřeba. 128-bitová šifra zajistí, že do vašeho osobního systému nemůže nikdo nepovolaný zasáhnout. Software se automaticky aktualizuje z mateřského serveru dánské společnosti Devi bez nutnosti přítomnosti uživatele a stejně tak i při nové instalaci systému.
Srdcem systému je malá skříňka s vestavěným mobilním telefonem a centrálním  serverem, který obsluhuje společnost Devi. Řídící jednotka Webhome se osazuje na DIN lištu a komunikuje přes internet prostřednictvím technologie GSM. Jasná a jednoduchá uživatelská příručka pomůže je k dispozici novým uživatelům, aby byli schopni používat tento systém bez problémů.

Topení – velká inspirativní fotogalerie

Softwarové aktualizace a hotline jsou uživatelům poskytovány zdarma, náklady na GSM modem, SIM kartu a celoroční komunikaci s mateřským serverem jsou zahrnuty v ročním poplatku, který hradí zákazník.

Je to jednoduché

Vytápěním podlah systémem Devi, ale je možné jej použít i na jiné, stávající kabelové topné systémy. K systému Webhome lze připojit  pět dalších ovládacích relé Devicom I/O Extender, které kapacitu systému zvýší až na úroveň šestnácti vstupů a výstupů, což znamená, že pak lze dálkově ovládat veškeré elektrické spotřebiče v domě a rovněž i klimatizaci, která je řešena jako kompletní úprava vzduchu – vytápění, chlazení i jeho zvlhčení.

Pomocí systému snadno zapnete ohřívač vody, elektrické vytápění či alarm proti vloupání nebo vypnete či zapnete osvětlení. Přídavný modul funkci systému Webhome rozšiřuje na další komfortní ovládání vytápění bazénu, časové nastavení osvětlení, případně i monitorování venkovní teploty. Třešinkou na dortu je dálkové sledování stavu elektroměru či vodoměru, což ocení především chataři a chalupáři. V případě, že rekreační objekt pronajímáte, před příjezdem hostů jednoduše v systému nastavíte termostat a zkontrolujete elektřinu, vodu i plyn. V momentě kdy hosté objekt opustí stejným způsobem zjistíte spotřebu a vnitřní teplotu opět upravíte na udržující hodnotu. Jednotlivé operace však, nemusí být prováděny v daný den, ale lze je nastavit i několik měsíců předem.

V ojedinělých případech, kdy například dojde k výpadku energie, poruše systému nebo vloupání, systém pošle e-mail nebo textovou zprávu na mobil. Webhome tak umožňuje stálou kontrolu objektu a dává tak jistotu, že vše je doma v naprostém pořádku.

Autor: Irena Forejtová
Foto firma Devi

4.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist