Tepelná čerpadla = úspora nákladů na energie

Tepelná čerpadla se řadí mezi moderní zdroje vytápění s perspektivní budoucností. Do popředí zájmu investorů i majitelů domů je staví zejména fakt, že představují velice úsporný a pohodlný zdroj vytápění a ohřevu TUV. Vzhledem k očekávaným trendům vývoje hospodářské situace představuje instalace tepelného čerpadla hospodárné řešení.

Spolehlivý a komfortní zdroj energie 
Tepelná čerpadla patří mezi nejspolehlivější a nejrozšířenější alternativní zdroje vytápění, která výrazně přispívají k úsporám energií. Tato zařízení podstatně zlevňují provoz domácnosti vzhledem k nárokům spotřebu energií při topení a ohřevu TUV.
Tepelné čerpadlo je zařízení, které je schopné odebírat z okolí tepelnou energii obsaženou ve vodě, zemi nebo vzduchu a přečerpat ji na vyšší teplotní hladinu, která je použitelná k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody nebo vody v bazénu. Pro toto přečerpání je potřeba
dodat tepelnému čerpadlu malé množství elektrické energie pro pohon kompresoru, který spolu s dalšími prvky zabezpečuje jeho správný chod.

Volba konkrétního typu tepelného čerpadla závisí na způsobu předpokládaného využití a samozřejmě také na zdroji, který je k dispozici, a jehož využití je za daných podmínek vhodné.

Výhodné řešení pro novostavby i rekonstrukce
Další předností tepelných čerpadel je jejich ekologičnost. Tepelná čerpadla nezatěžují životní prostředí žádnými zplodinami a lze je kombinovat s ostatními alternativními zdroji energie, jako jsou například solární systémy.
Tepelná čerpadla představují řešení nejen pro moderní novostavby, ale také pro rekonstrukce starších objektů.

tepelne-cerpadlo4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Pokud se rozhodnete, že budete v budoucnu využívat výhod, které instalace tepelného čerpadla přináší, doporučujeme obrátit se na dodavatele komplexních služeb zahrnujících nejen prodej zařízení, které je vyrobeno z komponent světově uznávaných  výrobců a instalaci provedenou proškolenými odborníky, ale také kvalitní projektovou přípravu včetně vyjednání všech potřebných úředních úkonů. Mezi osvědčené dodavatele, o čemž mimo jiné svědčí mnoho spokojených zákazníků, patří společnost Karnool, která navíc nabízí možnost dokoupit si tepelné čerpadlo s prodlouženou zárukou.

www.karnool.cz

14.11.2012 12:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist