Ten nejútulnější dům v lůně přírody – Ralston Avenue Residence

Rodinné panství ležící v Mill Valley v Kalifornii je skutečně dokonalým obrazem útulné a domácí atmosféry. Tato residence byla prodána za 4.850.000 dolarů a my se podíváme na to, co ji činí tak neuvěřitelně okouzlující.

123508-1100x618.jpg Celá galerie 41 Zdroj: archiv redakce

Je to snadné – Ralston Avenue Residence je prostě nepopsatelně dokonalou stavbou, jinak bychom jí rozhodně nevěnovali v naší galerii prostor o výčtu přes 40 fotografií.

Interiéry residence jsou specifické především pro svou měkkost. Takřka v každém rohu jednotlivých pokojů najdeme polštáře a polštářky všech tvarů a velikostí. Jednobarevné textilie i podušky s potiskem, či výšivkou jsou opravdu kamkoliv se podíváte.

Hlavním záměrem už při samotné stavbě tohoto rodinného domu bylo propojení interiéru s exteriérem v dokonalé a harmonické propustnosti. Veliká pozornost byla věnována zahradě, do níž lze vstoupit samostatně, ale i přes rozlehlou terasu. Venkovní část je prostoupena lehkými kaskádami, které jsou vždy po příčné ploše pokryty buďto rozlehlým bazénem anebo lány okrasných květinkeřů.

Ostatně květiny, jakoby vyrůstaly z každého koutku i v interiéru. Bohaté kytice řezaných květin, ale i sušené byliny jsou také četným dekorativním doplňkem. Možná tento floristický dojem propůjčují interiéru i rozličné tamní i exotické dřeviny, z nichž je převážně vyroben nábytek v domě. O celistvosti barev a ni jednoduchosti, či minimalismu zde rozhodně nemůže být vůbec řeč. Interiéry přímo hýří útulnými a hřejivými barvami, které pod slunečními paprsky, jako by se rozzářily.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

30.4.2014 12:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist