Téměř neviditelný altán lze zcela otevřít, anebo uzavřít

Dvacet pět kilometrů jihovýchodně od Říma leží jedno z nejoblíbenějších výletních míst Albano Laziale. Obyvatele italské metropole lákají jeho luxusní rezidence, tradice vynikajícího jídla a vína. I proto se tam často pořádají svatby či exkluzivní recepce.

ke_isola2_villaalbanolaziale-12-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: keoutdoordesign.com

Majitelé jedné z vil potřebovali vymyslet řešení na terasu u bazénu, které by umožňovalo konání oslav za každého počasí a vzhledem by nenarušilo historický charakter čtvrti. Terasa je otevřená směrem do údolí, což jí dává nádherné výhledy, ale na druhou stranu tu často velmi silně fouká.

Řešením se ukázala lehká minimalistická konstrukce KE Isola 2 s pohyblivými stěnami a stropem, který se dá zatáhnout plátěnou markýzou. Pro zachování maximálního otevřeného prostoru chtěli použít co nejméně sloupů. Zástupce společnosti KE Progetto Ombra proto navrhl instalovat posuvné skleněné panely na stěnu směrem k bazénu, protože ta je nejvíce vystavena větru. Díky tomu je celá tato stěna bez jediného sloupu. Zbytek konstrukce je chráněn pomocí markýz Vertika z průhledné PVC látky, díky čemuž je zachováno vizuální spojení s okolí zahradou.

Celá stavba se tak dá za příznivého počasí otevřít do všech stran, a to včetně stropu. Naopak za větrného počasí lze zatáhnout skleněné panely, vertikální PVC markýzy složit a nechat část altánu směrem k domu otevřenou. Za chladnějších večerů lze celou konstrukci zavřít a přitopit si plynovou lampou.

Ničím nerušený kouzelný výhled na římské památky Albano Laziale vytvoří správné kouzlo pro dokonalý slavnostní den.

24.5.2021 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

  • Nejnovější

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist