Televize – chameleon splyne se stěnou a stane se neviditelnou

Neumíte si představit život bez velké televize, na které večer sledujete oblíbené filmy a seriály, ale velká černá plocha vypnuté obrazovky v místnosti vám vadí a nejraději byste ji zavřeli do skříně? Pak vás jistě potěší, že již existují televizní chameleoni, kteří na sebe vezmou barvu stěny.

q6f_a-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Samsung

Také jste si všimli, že televizor dominuje obývacím pokojům i ve vypnutém stavu? Velká agresivně černá plocha ruší a chtě nechtě na sebe strhává pozornost, jako by stále volala: Pusťte si mě! Novinka na poli televizního designu by tomu ale měla učinit přítrž a naše obývací pokoje by zase mohly patřit více nám, jejím obyvatelům.

Stěna nebo obraz?

V rámci akce First Look New York konané začátkem března představil Samsung novinku v podobě QLED TV, který na sebe vezme věrnou podobu toho, co se nachází za ním. Hravě tak splyne s okolím, zcela zmizí před zraky všech přítomných a příjemně dotvoří ničím nerušený styl interiéru. Nová modelová řada televizorů Samsung QLED touto schopností vyniká díky režimu Ambient.

Tento režim přes mobilní aplikaci rozpozná barvu a vzor zdi, na které je televizor nainstalován, a dokáže obrazovku přizpůsobit dekoru interiéru, čímž vznikne zdánlivě průhledná obrazovka a zákazníci již tak na vypnutém televizoru neuvidí jen prázdnou černou obrazovku. Nebo si můžete televizor proměnit v obraz tím, že si na ní nastavíte fotografii nebo motiv, který se vám líbí. Až se omrzí, nebude jeho výměna stát ani korunu.

Jen když vejdete

Díky režimu Ambient u řady QLED nabízejí televizory svým majitelům nejen unikátní designové řešení, ale navíc i přehledné uspořádání všech potřebných informací na jedné obrazovce. Televizor také dokáže rozpoznat přítomnost člověka díky integrovanému pohybovému senzoru a díky tomu aktivovat obsah na obrazovce a zase ho vypnout, když z místnosti všichni odejdou. Do budoucna budou v tomto režimu dostupné i informace z oblasti počasí, dopravy atd.

Pokud je televizor v režimu Ambient v průměru hodinu a půl ráno a hodinu a půl večer, což jsou nejfrekventovanější časy aktivity většiny lidí ve svých domácnostech, spotřeba energie vzroste měsíčně ani ne o 20 korun.

Neviditelné propojení

Další designový unikát letošní řady QLED TV představuje i jeden jediný kabel One Invisible Connection, který bez jakýchkoliv dalších zbytečných kabelů propojuje televizor, externí zařízení a elektrické zásuvky. V televizním odvětví představuje One Invisible Connection první samostatný kabel, který je schopen přenášet velké množství AV dat rychlostí světla a zároveň elektrický proud. Díky němu si diváci vychutnají nejen sledovaný obsah, ale i dokonale čistý vzhled televizoru bez zbytečných viditelných kabelů.

22.3.2018 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist