Technický dekor dominantou v interiéru

Pro někoho jsou technické prvky v interiéru známkou naprostého nevkusu a pro druhého to může být perfektní zvýraznění nudného bydlení. Tyto krásné a přesto stále nedoceněné dekorace z kovu sebou přináší jistou dávku nostalgie a šmrncu zároveň. Věřte v jejich moc zazářit tam, kde všechny pokusy o originalitu umřely.

Drsný polibek industriální múzy

Zariskovat s kovem je jako trefit se do středu terče. Skvělý designový kousek je ten, který nemá nic společného s všedními nápady. Proto popadněte bundu a jeďte se inspirovat do nejbližší staré výrobní haly, vrakoviště či klasické zastavárny. Spolu s nádechem historie tam zůstaly schované i nevyužité kusy (ať už šrotu nebo součástek z různých zařízení), na kterých se doslova podepsal zub času.

Myslete ve velkém

Až tam budete, zapomeňte se otáčet za maličkostmi, ale zaměřte se na větší a bizarnější kousky, které bijí do očí. Odnést si odtud můžete například hliníkové štafle nebo těžký železný žebřík a využít je coby vkusné poličky na knihy nebo květiny – umístěné v plechovém květináči, jak jinak. A co třeba takový barel nebo popelnice?  Takový netradiční odkládací stolek se bude ve vaší předsíni vyjímat!
Výborným praktickým článkem v domě jsou zašupovací dveře. Vyměňte je za kusy ocelových plechů přitavených k sobě. Anebo aplikujte plech či obyčejné pletivo jako obklad zdi například za sedačku nebo postel. I s obyčejným řetězem se vaše ponuré bydlení promění na sebevědomou modernu. Upevněte na něj lustr nebo ho jen tak ledabyle položte na zem či stolek.

Menších dekorací však také není nikdy dost, ale snažte se to s nimi nepřehánět a upřednostněte jen pár vyvolených kousků. Inspirativní obrazy a koláže z ozubených kol, zrcadlo s masivním kovovým rámem nebo monstrózní lucerny a svícny, vyprávějící příběh o těžké práci ve výrobě. Třeba právě tento druh umění je to, co vašemu domovu schází. Celkový tvrdý dojem zjemníte barvičkami jako je azurová, hráškově zelená nebo žlutá. Pestrost se zde vyplácí!


Kam zajet pro inspiraci nebo unikátní kousky?

Kovošrot Vokšice – vykupují, prodávají, proměňují staré na nové a unikátní
Anglická sezóna – spíše jemnější kovové dekorace
Sluneční dar – interiér i zahrada
Dekorace luci – kovové a litinové dekorace

Anna Kovárová
Foto: pinterest.com

9.4.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist