Tapety v interiéru – trendy roku 2011

Kde jsou ty časy, kdy bylo na trhu pět druhů tapet, které nikoho neurazily, ale také nenadchly. Bylo těžké je nalepit a ještě těžší je po pár letech ze zdí odstranit. Skvělou zprávou je, že ty doby jsou nenávratně pryč a ještě skvělejší jsou tapetové trendy roku 2011.

112625-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Tapeta byla v minulých letech vnímána spíše jako pokrývka nerovné zdi, nebo jako něco, co musíte mít, protože to mají i vaši sousedé. Dnes je  však  přidanou hodnotou designu interiéru. Vypráví příběh. Dokresluje atmosféru. Vyzdvihuje tvar a barvu zvoleného nábytku.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Nové trendy tohoto roku určují nebojácnost, originalitu a kombinace neotřelého. Zapomeňte na všechno klasické, co jste znali. Naše obchody už brzy čekají dodávky tapet v metalických odstínech, které bude velmi jednoduché aplikovat na zeď. Mají vliesový základ, takže lepidlem natřete pouze stěnu. U papírových a vinylových tapet musíte natřít nejen stěnu ale i  samotnou tapetu.  Stejně jednoduché bude jejich odstranění. Sejmete je ze zdi jako samolepku, nebo jen jemně navlhčíte pro tyto účely určeným roztokem a jednoduše odlepíte.

Další novinkou jsou tapety  tón v tónu a vytlačované se vzorem. Hranice mezi tapetou a obrazem v současné době velmi rychle mizí a je doplněná o textilní složku. Různé druhy neobvyklých textilií si našly cestu  do interiérů v podobě látkových obrázků na tapetách.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

Pokud vám přijde textil málo, můžete zkusit barevné i čiré kamínky a flitry. Prodávají se na fólii, ze které si vystřihnete tvary, nápisy, proužky nebo si odlepíte jednotlivé kamínky, jejichž trvanlivost na zdi podpoříte speciálním lepidlem.

Firma Graham a Brown uvedli na trh kolekci tapet nazvanou Jana, plnou geometrických tvarů vytlačovaných do zpevněného materiálu tapety. Co je však  její obrovskou výhodou, je nejen možnost si geometrické tvary vybarvit, ale až  vás vaše kombinace barev přestane bavit, prostě ji smyjete a začnete znovu. Což zní jako ideální doplněk dětského pokoje.

Tapety si znovu razí cestu do našich domovů a podle zveřejněných návrhů a fotografií se máme na co těšit.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com, shelterpop.com

11.1.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist