TAPETY jako rychlá a efektní změna interiéru POTŘETÍ

Na vytvoření atmosféry místnosti, stejně jako na její takřečené „zabydlení“, není potřeba vlastně nic jiného, než pár základních a nezbytných kusů nábytku typu stůl, židle a skříň jako úložný prostor a pak už je potřeba takovou místnost jen „temperovat“ a proměnit z neosobního prostředí na prostor určený k žití a odpočinku. Zkuste postupovat od stěn směrem k nábytku. A co to znamená?

Zajímavým a zároveň ozkoušeným způsobem tvorby obytného interiéru je postupovat od stěn směrem k „obsahu“ místnosti, čili lidově řečeno „dovnitř“.

1.prvním krokem je výběr povrchu a zpracování stěn, čili v našem případě se jedná o výběr tapety, přičemž jediné, co by člověk měl mít na mysli je skutečnost, že tapeta bude vytvářet obytný prostor a je to stejné, jako když člověk vybírá látku na každodenní a nikoliv sváteční či jinak výjimečné šaty, ve kterých pak bude vykonávat své každodenní aktivity.

2. druhý krok představuje samotné vytapetování místnosti, která by měla být zcela vyprázdněná. Jediným jejím obsahem se má stát atmosféra přicházející jako efekt nového povrchu stěn. Jinak řečeno: místnost by měla mít díky tapetám nějakou atmosféru, nějakého „génia loci“ a toho je potřeba potrhnout jako přirozený charakter a povahu nově vznikající místnosti.

3. zkuste místnost postupně a citlivě zaplňovat a postupujte přitom ohleduplně ke zmiňovanému „géniu loci“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

TIP: postupujte od těch nejdůležitějších a nepostradatelných částí výbavy směrem ke „zbytečnostem“ a pokuste se držet pravidla „čím méně, tím lépe“. Zejména, pokud nemáte obývací pokoj o velikosti fotbalového hřiště oceníte každý volný čtvereční decimetr.

Red.
Foto: tapety-folie.cz, wallwear

10.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist