TAPETY jako rychlá a efektní změna interiéru POPRVÉ

Každý byt či dům a nebo obecně obytný interiér, je svým způsobem „stroj na bydlení“. A takový stroj by měl být schopen dobře sloužit. A pokud tomu tak není, pak něco není v pořádku, přičemž tou chybou může být i neustále odkládaný okamžik změny. Zkuste změnit barvu i skladbu stěn. Zkuste tapety, plastické a nebo s realistickým či abstraktním vzorem, zkrátka udělejte změnu, která bude více než „vidět“. A „uvidíte“ že v poměru náročnosti a efektu takové změny se tapetám málo co vyrovná.

Problematiku tapet jsme pojali ryze z uživatelského pohledu a zároveň předpokládáme, že se s instalováním tapet obrátíte na nějakou odbornou firmu a připomínáme, že je nepsaným pravidlem prodejců tapet poskytovat i službu vylepení tapet prostřednictvím vlastních či externích smluvních zdrojů.

Barvy

Barvy mají bezesporu velmi zásadní vliv na našem vnímání obytného interiéru. Vytváří atmosféru, dokáží stimulovat naše smysly a umí z jedné a té samé místnosti vytvořit dva zcela odlišné světy. Jednou to může být intimní, decentní prostředí s lehkým nádechem smyslnosti, jindy např. milé a vlídné místo, ideální pro zřízení dětského pokoje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

TIP: když si vybíráte vhodnou tapetu, tak pak zkuste vybrat takovou, které bude v sobě zahrnovat alespoň jednu z těch barev, které jsou charakteristické pro barevnost nábytkového vybavení místnosti, jejíž stěny chcete vytapetovat. Takže máte-li např. tmavě hnědý nábytek s krémovým světlým čalouněním typu barvy „bílá káva“ , pak by na tapetě měla být rovněž nějaká barvy hnědého rodu a další jíž mohou být kontrastní.

TIP 2:  kontrastní barvy zkuste vybírat podle logiky: studená versus teplá barva, tedy např. rudá proti modré, hnědá vs. bílá, šedivá a oranžová atp. Jsou to sice tzv. modelové barevnostní kombinace, ale fungují.

Red.
Foto: tapety-folie.cz, wallwear

6.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist