TAPETY jako rychlá a efektní změna interiéru PODRUHÉ

Zejména v zimě, kdy převážnou část dne prožíváme při umělém osvětlení a v podstatě se pohybujeme jen ve vytopených interiérech, je potřeba změny a oživení bydlení naléhavější. Jsme stále ve stejném prostředí. A lidé intuitivně v tuto dobu často mění alespoň rozestavění nábytku, převěšují obrazy a nebo se snaží nějakým jiným a zároveň pokud možno jednoduchým způsobem, proměnit prostředí zejména obývacích pokojů, které jsou jako obytné místnosti nejfrekventovanější.

126295-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Ideálním nástrojem změny je světlo, čímž se jinými slovy dostáváme ke zmiňovaným barvám. Ty vytváří atmosféru a ty jsou tzv. smutné a nebo veselé, svůdné, sexy a nebo nabádající ke k meditaci a nebo práci. Nejednodušším nástrojem na vytvoření trvalé změny je změna barvy stěn a pokud nechcete malovat, pak zkuste tapety.

Tapety nejsou „náhražka“

Pod pojmem tapety bychom si neměli představovat nabídku Domu bytové kultury z osmdesátých let a stejně tak je nevhodné považovat tapety za něco „náhražkového“ či jinak „nepůvodního“. Nejmasovější vlna (papírových) tapet se sice opravdu odehrávala v osmdesátých letech, ale tapety jako takové jsou legitimním nástrojem tvorby stěn již několik století a jejich popularita někdy klesá a někdy stoupá. V posledních letech se opět dostávají do módy a odpovídá tomu i poměrně pestrá nabídka tapetového materiálu na tuzemském trhu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

TIP: chápejte tapetu např. jako grafické zpracování vašich stěn a ne jako náhražkovou znouzecnost v podobě oblepení stěn papírem. Designy tapet jsou dílem leckdy i renomovaných designérů, výtvarníku atp. Své tapety má např. i proslulý český malíř Jan Preisler, tapety navrhovat světoznámí architekt Josef Hoffmann aj.

Red.
Foto: tapety-folie.cz, wallwear

9.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist