TAPETY jako rychlá a efektní změna interiéru POČTVRTÉ

Tapety nejsou jen otázkou barev, ale také vzorů. Pamatujte, že uvažované vzory budete mít na očích každý den a pravděpodobně také několik let do té doby, dokud se nerozhodnete pro další změnu. Na výběr správného vzoru není žádný návod, ale možná přeci jen existuje určitý způsob..

126308-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Vzory můžeme dělit podobně jako náměty na obrazech. Vzor tedy může být konkrétní a může zobrazovat reálné postavy, krajinu či něco jiného a zcela běžného. Druhá základní možnost představuje vzory abstraktní, které v „běžném“ světě samy o sobě neexistují. Barevné skvrny, geometrické obrazce atd. patří mezi klasický repertoár i v případě tapet. A proč se o tom zmiňujeme?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

Abstraktní a konkrétní

Abstraktní vzory jsou konkrétní proto, že zcela konkrétně zobrazují třeba právě tvář člověka nebo krajinu lasa s jezerem a loukami. A všichni na obraze poznáváme tvář zmiňovaného člověka a nebo onu romantickou krajinu. Oproti tomu jsou abstraktní obrazy méně „objektivní“ a není možné říct, co na nich vlastně je, respektive co představují. Rozhodně v jistém smyslu platí, že abstraktní obrazy či vzory dávají ve svém výkladu mnohem více prostoru pro představivost toho, kdo se na ně dívá. Je to jako s pohledem na mraky, které někomu připadají jako postavy, jinému jako města, tváře, stromy atp. Jinak řečeno, v abstraktním vzoru je „více místa“ pro fantazii, zatímco v konkrétním obraze není v tomto smyslu vlastně místo žádné. A tip?

TIP: zvolte abstraktní vzory a nejlépe takové, které evokují něco přirozeného či přírodního. Takové obrazy se vám mnohem méně okoukají.

Red.
Foto: tapety-folie.cz, wallwear

12.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist