Ani tapeta, ani sádrokarton – textilní stěny jsou nové řešení pro váš interiér

Smart Walls jsou naprosto novým řešením křivých stěn nebo prostoru se špatnou akustikou. Tkanina na stěnách navíc interiér úžasně zútulní a dodá mu luxusní vzhled, stejně jako byste použili exkluzivní látkové tapety.

2017_12-d_showroom_01-1-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Dekre.cz

Tzv. chytré stěny jsou tvořeny vypnutým textilem do neviditelného rámu. Lze jimi vytvořit stropy, podhledy, příčky nebo zakrýt nerovnosti stěn případně za nimi schovat rozvody, topení, vzduchotechniku či kabely.

Předsazené stěny a podhledy jsou trvanlivé a dlouhodobě odolávají prověšení díky spolehlivému systému pevného rámování a odolnému materiálu. Nemusíte se ani bát, že by na velkém formátu byly vidět jednotlivé spoje pruhů tkaniny, lze je natáhnout bez viditelných spojů až do délky deseti metrů.

Dekor na vaše přání

Na textilní stěny se používají na dotek příjemné struktury tkanin. Můžete si zvolit nejen barvy a vzory ze vzorníku, ale také lze na plátno převést oblíbený obraz, fotografii či vám umělec může vytvořit dekor podle vašich představ a barevných preferencí. Můžete popustit uzdu své fantazii a vytvořit individuální návrh, díky kterému bude interiér originální a bude odrážet vaši osobitost. Až se vám motiv omrzí, lze do stávajícího rámu napnout jiné plátno, takže se nemusíte bát experimentů.

Napínané textilní stěny lze prosvítit, čímž i tmavým místnostem propůjčíte dojem denního světla. Milovníky kinematografie zase zaujme speciální materiál s tmavým podkladem, který lze používat jako projekční plátno. Spolu s kvalitním projektorem nabídne podobný prožitek jako kino.

Jakou látku zvolit?

To, jakou tkaninu zvolíte, bude mít vliv na vzhled a atmosféru interiéru. Světlé materiály prostor opticky zvětší, výrazně hustá tkanina zase místnost zateplí a zútulní.

Tyto stěny umí skvěle absorbovat zvuky, které lze stimulovat menší či větší hustotou a reliéfem tkaniny. Toho lze využít nejen v domácnostech s hlučnými sousedy, ale například i v restauracích či jiných komerčních prostorech.

Snadné provedení

Výhodou Smart Walls je, že se provádějí suchou cestou, bez nutnosti zakrytí nábytku a následného úklidu. Instalace je navíc velice rychlá a během několika hodin může být hotovo. Na textilní stěny lze bez problémů následně uchytit vypínače, zásuvky, poličky nebo schody.

27.12.2019 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist