Takové městské kuchyně

Je asi tak půl roku do konání další Eurocuciny v Miláně, ale i teď se objeví rozvíjení už představených nápadů. Ať už se bude příští jaro roku 2018 představovat cokoliv, určitě bude mít zajištěný dostatečný prostor moderní městská kuchyň.

07_kerakoll-design-house_microresina_03-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Kerakol Design House

Ano, mohutný hlavní proud míří do budoucnosti a sází především na vytvoření flexibilního prostoru, ve kterém se dobře vaří a lze jej rychle přizpůsobit a upravit. K tomu se vymýšlí drobnosti, které zvýší komfort a usnadní práci a k dokonalému vzhledu a funkci se vylaďují také všechny ty kohoutky, hadičky, hubice a ovladače. No, a tomu všemu dohromady se říká městská kuchyně.

Je účelná a neroztahuje se

Typickou městskou kuchyní je sestava Met, kterou vytvořili návrháři pro značku Aran. Naplňuje požadavek rychlé přeměny a design je minimalistický, účelný, ale při bližším pohledu působí i luxusně.

Středobodem všeho je samonosný blok, kolem nějž se všechno odehrává, vysouvá a zasouvá. Bezpečnostní snímače kontrolují, zda nejsou žádné předměty na místě, kde by mohly zabránit uzavření během pohybu krytu, a pokud se překážka vyskytne, okamžitě zastaví pohyb.

Kohoutek je zasouvací. Zanořené police a skříně působí „pokojově“, matné dubové dřevo pultu a polic v zajímavé grafitové úpravě dobře kontrastuje s leskem dveří a kovem. Produkt má uznávaný certifikát, osvědčující bezpečnost domácího pracoviště.

Podobně, i když jinak

Kerakol Design House rozhodně sází na městský design, ale také na obnovu starého. Vždyť dnes se dobře bydlí ve skladech, bývalých továrnách a oni se zamýšlejí nad obnovou a úpravou.

Podívejte se, jak vypadá kuchyňská část bytu v bývalém průmyslovém objektu, kde se pro zachování starých částí a sjednocení vzhledu použila Microresina. Tento materiál z nejmodernějších mikrovláken je elastický, přizpůsobivý, velmi tenký, dokáže zdůraznit strukturu původních povrchů. Snáší se s různými materiály – lze jej použít na keramické dlaždice, dřevo, kámen, terakotu, kamenné obklady, beton, cihlu i skleněnou mozaiku.

Uměleckým ředitelem projektu je Piero Lissoni, a to už je velká záruka kvality.

Na drobnostech hodně záleží

Nové svítidlo společnosti Gera Lauchten, představené letos, je navrženo tak, aby mohlo být připevněno buď přímo pod skříňku, nebo samostatně. Návrhář Thomas Ritt vysvětluje, že světlo může vyzařovat nahoru i dolů. Použije-li se k podsvícení, pak výstup světla směřuje výhradně dolů. Kromě flexibilního umístění je volitelná i délka celého systému, může být vybaven zásuvkami a portem USB. Podsvícení je extrémně lehké.

Jinou hru nabízí Ronda, která se na variabilní závěsné systémy pro byt specializuje. Magnetika dokáže v kuchyni praktická kouzla a je použitelná i přední plocha, která „magneticky“ podrží náčiní, která zrovna používáte. Vidíte, co všechno dělá dobrou městskou kuchyň…

A ještě se podívejte, jak krásné jsou ty drobné věci z nerezové oceli, které vzhled kuchyně korunují.

23.10.2017 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist