Takhle to vypadá v newyorské kanceláři LinkedIn

Mnoho velkých společností se v dnešní době zaměřuje na pohodlné na přátelské prostředí pro své zaměstnance. Hravé prvky, jako je například skluzavka nebo prvek z nějaké hry, jsou čím dál oblíbenější. Pojďme se spolu přenést do newyorské kanceláře společnosti LinkedIn, která tuto filozofii zastává v poněkud střízlivé míře.

Kanceláře zabírají šest pater společnosti Empire State Building – od 22. do 28. poschodí. Společnost volí jednoduchý a sofistikovaný přístup k zaměstnancům.

Fitness nebo kulečník

Pracovny navrhla firma IA Interior Architects, obrazy jsou dílem Erica Laignela. Jeho výtvory mají v zaměstnancích probouzet dialog a možnosti spolupráce. A přesně to chce i LinkedIn. Společnost svým zaměstnancům přímo v budově zařídila video hry, fitness a kulečníkovou místnost.

Naopak se snaží vyhnout typickým klišé a stereotypům. Design pracovního prostoru musí být zkrátka na míru ušitý LinkedIn. Jako například salonek, který je schován za zdí se 133 starými telefony. Jeden z nich slouží jako vstupní klíč do prostoru. Jakmile zvednete a zase položíte sluchátko, telefon pošle signál přímo do dveří. Originální, že?

Tapety, kam se podíváš

Také dekorace odráží vnitřní náladu společnosti. Co byste řekli na stěnu, která je plná fotek mazlíčků zaměstnanců? Přesně takovou mají v Empire State Building, oddělení LinkedIn.

Samotné kanceláře a zasedací místnosti jsou vytapetovány zmenšenými náhledy newyorských ulic. Dokonce i některé vnitřní prostory v budově jsou pojmenovány po skutečných částech New Yorku.

Barevná konference

Konferenční místnosti mohou být organizovány dvojím způsobem. Některé jsou více formální a mají střízlivější design s lesklými zdmi a neutrálními barvami, zatímco další jsou uvolněné a barevné. Některé se jmenují podle filmových postav, například King Kong.

Jedna z neformálních společenských místností je zářivě červená: včetně závěsů, koberce, nábytku a světel. Je útulná a zároveň působí sofistikovaně. Ideální prostor pro diskuzi a plánování projektů. Jiné části jsou laděné do dalších barev: například do modré (jak můžete vidět v galerii).

Kanceláře marketingového oddělení jsou prosvětlené a plné pohodlných sedaček. Odtud zaměstnanci plánují strategie a domlouvají se s klienty.

Text: Martina Gillichová
Foto: homedit.com

16.8.2016 3:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist