Jak také dostat do kuchyně barvu

Pár podzimních kuchyňských aktualit ukazuje, že o barvách kuchyňské sestavy opravdu nejsou. Jednoduchá účelnost, strohé tvary, uzavřené skříně a pulty, precizně zpracované materiály, dřevo, sklo, laminát a nerezová ocel. To je všechno. Ale v kuchyni „smutno“ být nemusí, jak ukázala jedna značka, věnující se sezení. Tím spíš, že obvykle kuchyň sídlí v obýváku, že.

11_oderzo_02-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Abimis

Strohé a funkční

Viděli jsme to již na jarní Eurocucině a vývoj pokračuje tím směrem: Centrální ostrůvek, z něhož se vysune vše, co potřebujete pro vaření. Jednoduché zapuštěné skříně za ním, které ukrývají vše potřebné od kuchyňského náčiní a zásob až po malé i velké spotřebiče.

Obliba dřeva pro kuchyni zřejmě ještě nějakou dobu potrvá a buďme za ni vděční, protože vnáší do jednoduchého pojetí teplo přírodního materiálu. Podoby jeho použití jsou pestré od maximální celodřevěné kuchyně přes vsazené dřevěné police do (většinou) bílého laminátu či jako dřevěná židle. Kombinace dřeva a bílé barvy je ostatně klasická a osvědčená léty. Značka Aran zvolila pro svoji novinku Met povrch z temného dřeva i variaci z bílého laminátu, takže jednotlivé části sestavy lze velmi dobře kombinovat.

Značka Abimis je proslulá dokonalým nerezem. Kuchyň, kterou vám prostřednicím fotek představujeme, byla vyrobena na zakázku pro renovovaný byt v historickém centru městečka Oderzo, po němž je sestava pojmenována. Architekt ji nechal volně „běžet“ kolem obvodových stěn a získal tak hodně místa, aniž by zbytečně zatížil prostor, do kterého lehce vybíhá jen ostrov. Nerezová ocel je silná 6 mm, nenajdete tu viditelné spoje, kde by se dařilo špíně a bakteriím. Vysokou úrovní hygieny a odolnosti je tato značka známá. Povrchová matná úprava horních skříněk vnáší jemný růžový odstín, charakteristický pro křemen.

A co ty barvy?

O náčiní, skle, ubrusech a ubrouskách víte přece dávno, stačí zvolit pěknou barevnou škálu. Je ale zajímavé, že v praxi mají lidé při zařizování menší odvahu u židlí, nějak se jim do kontrastu, někdy i ostrého, nechce. Když je pokoj béžový, dáme tam dřevěné židle s béžovým potahem? Do bílé kuchyně půjdou nejlépe bílé židle? Proti purismu nemám vůbec nic, ale kdo touží po barvě, měl by brát židle jako vděčný zdroj. Značka Alma chytře připravila celou sérii fotek, na kterých umístila různé židle rovnou do kuchyní. Tak se podívejte, že odvaha se – aspoň někdy – vyplácí.

29.10.2018 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist