Tak trochu jiný pokoj

Zajímavý trend přicházející ze zahraničí je tzv. tematický dekor. Znamená to, že věc, nebo situace, která vás v životě nejvíce inspiruje nebo uklidňuje se přetransformuje do vašeho bydlení. Nejen že má vliv na vás, ale i na atmosféru vašeho domova.

128221-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Mezi dvě nejoblíbenější a nejfrekventovanější témata patří oceán a louka. Oceán přináší příslib dálek, klid v mysli a vzpomínky. Patří sem tedy nejen modrá barva, ale i dekorace spojené s životem námořníka. Je to vše od záchranného kruhu, přes pruhované potahy až k akváriu nebo jeho zobrazení v nástěnné malbě. Mořské sirény a světlo majáku blikající v dálce jsou nejvděčnější prvky tematického dekoru.

Máte-li v úmyslu přetvořit si pokoj v domě na podmořský svět,  kajutu královské galéry nebo na ponorku Kapitána Nema, začněte tzv. od podlahy. Pocity, které jste měli, když jste stáli na lodi nebo při pohledu na nekonečný oceán se ve vás mají naplno rozehrát překročením prahu pokoje. Podlaha tedy musí zapadat do této představy. Nejlépe funguje dřevěná, bílá podlaha, anebo koberec, který dřevo připomíná slabým proužkem. Kombinace barev na stěnu je modrá a bílá, v jaké míře, je čistě na vás. Důležitá je také volba doplňků, proto se nebojte být opravdu autentičtí. Kompasy, staré mapy, lana, koše se slámou, silné svíčky, rybářské sítě visící okolo oken, to vše má ve vašem novém pokoji své místo. Můžete se však držet  jen podmořského světa a v tom případě by měly být v pokoji zastoupeny odstíny modré, dekorace ryb a trav, skleněné nádoby s vodními květinami, akvária a průhledné látky, které ve větru vlají.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Voňavá louka zalitá sluncem evokuje pocity svobody, léta, sladkého nic nedělání, lásky…Všechny tyto vjemy si můžete přetransformovat i do vašeho interiéru. Neznamená to ale, že musíte rozkopat podlahu v domě a zasadit anglický trávník. I když uvidíme s čím přijdou světoví designéři příští rok. Nejlépe funguje zelený koberec s dlouhým chlupem. Má totiž připomínat chůzi bosou nohou po trávníku. Strop můžete nechat bílý, ale designéři se inspirovali v hotelech Las Vegas a na stropy pokojů a hal malují dopolední oblohu s malými mráčky. Mezi doplňky nesmí chybět tráva, ať už v květináčích a nádobách, nebo jako suchá dekorace. Aromatické květiny jsou také velmi důležité, neboť dodají pokoji příchuť reality. Nábytek vybírejte jednoduchý v odstínech zelené, žluté a bílé, vhodné jsou i vzory květin např. slunečnice, sedmikráska, pampeliška.

Tyto dva tematické styly jsou sice nejoblíbenější, ale pokud raději lezete po horách, milujete hrady a zámky,  nebo vás uklidní pouze pohled dalekohledem na noční oblohu, tak nic nebrání tomu, abyste si vytvořili takový pokoj, který bude o vaší zálibě vyprávět.

Sabrina Harisová
Foto: countryliving.com, gigglesmiledesing.com, decor-ideas.com, wayfaring.info, spacetoys.com

4.8.2010 7:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist