Tak bydlí dobrodruzi: Inspirace pro ty, co jsou věčně na cestách

Propadli jste dobrodružství, které číhá na každém kroku a nejraději byste zase vyrazili na trip po Evropě? Přinášíme vám tipy, jak si trochu cestovatelského nadšení přilákat domů. Budete se cítit příjemně, protože váš byt bude nejenom oázou klidu, ale také připomínkou, že všude dobře…

Vyzbrojte svůj interiérem důkazem o vašich toulkách

Momentky a fotky nezavírejte do alba – ať zdobí interiér! Budou poutat nejenom návštěvy, ale navíc vám poreferují o tom, že nikde nehraje moře tolika odstíny modré jako v Karibiku, že není nad to ochutnat originální goudu z Nizozemska a že pořádný kus romantiky čeká na Pálavě, kde se prolíná nádherná příroda s rozeklanými zříceninami hradů, co zvědavě shlíží do údolí.

TIP LIVING.CZ: Vyvolané snímky zarámujte do užšího rámečku, připevněte k nim směrovku, kterou zapíchnete do mapy na stěně tak, aby ukazovala, odkud vzpomínka pochází. Navíc budete mít parádní přehled, jaká místa jste navštívili a která na vás ještě čekají.

Ručně malované povlaky na polštář

Nemůžete si dovolit utrácet za stylové polštářky, když vám schází úspory i odvaha frknout za oceán na ty čarokrásné Maledivy? Nevadí! Na bavlněný nebo chcete-li hedvábný povlak, namalujte hladinu moře, palmy, slunce a sněhobílý písek a připojte název rajské destinace. A tak si můžete počínat opakovaně, dokud nenaplníte pohovku nevšední a maximálně komfortní podívanou.

Prkna z palet jako směrovky lákající na dovolenou

Pokaždé, když se rozhodujete, kam vyrazíte na dovolenou, prožíváte menší dilema? Natlučte na stěnu prkna s nápisy, které budou symbolizovat vaše vysněné cíle. Když se na stěnu podíváte, udělejte si značku u destinace, kterou v danou chvíli chcete vidět. Ta, co nasbírá nejvíc značek, je vaší vytouženou.

TIP LIVING.CZ: Jako nevšední směrovky můžete klidně využít palety, jež natočíte podle správné světové strany a doplníte počtem kilometrů, co vás dělí od vyhřátého Miami, pikantního Mexika, exotické Srí Lanky nebo podmanivě tyrkysového Řecka.

Kousek propršené Anglie přinese telefonní budka

Anglie láká tisíce turistů na své památky, výhodné nákupy a počasí věčně pod mrakem. V případě, že se tato země stala zdrojem vašich pravidelných návratů, dovolte, ať se usadí ve vašem obýváku. Zřídit si doma anglický kout, kam realita všedního života nepronikne, je víc než dobrý nápad.

Útočiště po Anglicku se neobejde bez pohodlného ušáku, proutěného košíku s hřejivou dekou v motivu kára, čajového setu na popíjení o páté a stylově vypadajících rudých gumáků, které vám rázem vylepší náladu. Přece nikdy nevíte, kdy zaprší a přijdou vhod.

Několik extra tipů na závěr!

  • Umíte to s drátky? Vymodelujte si z nich zeměkouli a do ní zasaďte tvary jednotlivých světadílů. A pak ji zavěste do prostoru.
  • Fantasticky vypadá odkládací stůl z několika na sebe poskládaných vyřazených kufrů.
  • Na globus si napište zážitky z cest. Stačí pár slov, na které vám tu a tam padne zrak a spustí nádherné vzpomínky.

Text: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com

18.7.2016 3:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist