Tajné triky designérů prozrazeny – zvládnete to také!

Pokud rádi sledujete pořady o proměnách interiérů, pak si určitě občas říkáte, že by bylo super umět si vyladit byt a vyznat se v nových trendech. My jsme s několika designéry hodili řeč a oni nám prozradili pár svých triků. Budete se divit, jaké maličkosti vám mohou pomoci!

I když vám to designéři nepřiznají, protože je zajímají hlavně nové trendy v bydlení, v současné době většina z nás prahne po příjemném, ale zároveň nadčasovém stylu, který by se dal malými dekoracemi ozvláštnit. Nechceme přece neustále něco měnit. Možná, že těchto pár triků vám pomůže, nebo si na ně vzpomente, až dostanete chuť na proměnu svého bytu.

1. Zařizování obývacího pokoje

Nejlepší je, když si tvar pokoje  nejdříve nakreslíte na papír, nezapomeňte vyznačit dveře a okna. Pokud máte před sebou prázdný obývací pokoj, začněte tím, že umístíte sedací soupravu (i na svém nákresu). Myslete na to, že naproti sedací soupravě se téměř ve sto procentech případů umísťuje také televize. Pokud je v blízkosti okno, většinu dne se v její ploše odráží slunce. Proto zkuste (pokud vám to prostor dovolí) sezení natočit trochu kolmo.

2. Rozmístění nábytku

Nikdy nestavte nábytek přímo na zeď (neplatí u velkých šatních skříní). Hlavně v obývacím pokoji, menší nábytek, který o pár centimetrů posunete do středu, vytvoří útulnější místo, a také jakousi iluzi většího prostoru, který není ohraničený.

tipy3.jpg

Zdroj: archiv redakce

3.    Koberce v pokojích a na chodbě

Koberce, které pokrývají podlahu ode zdi ke zdi jsou out. Rozlohou podlahy opticky definujete prostor v místnosti, a proto se designéři uchylují k výběru menších, zajímavě tvarovaných koberců, které jsou jakousi barevnou třešničkou vzhledu pokoje. I v chodbě raději volte běhoun, který bude vzdálen nejméně deset centimetrů od zdí. Rázem budete mít pocit, že máte větší chodbu. Pokud nedáte dopustit na koberce, které pokryjí celou podlahu pokoje, kupte si je v neutrální nevýrazné barvě a udělejte z nich podkladové. Na ně potom pořiďte menší výrazné koberce.

4. Osvětlení v pokojích

Pokud hledáte správné dekorativní osvětlení, které příjemně dotvoří atmosféru pokoje, sáhněte po horké novince, která se k nám pozvolna dostává. Pořiďte si lampu, která má dvě objímky. Do jedné patří bílá žárovka a do druhé růžová. Ano, slyšíte dobře. Spojení záře těchto dvou žárovek prý dodá nábytku novou šťávu.

5.    Květiny v interiéru

Pokud si nerozumíte s pokojovými květinami, které se prostě pokaždé odporoučí, zkuste ty řezané. Designéři si kupodivu velmi oblíbili komunistickým režimem zprofanovaný karafiát. Má totiž spousty výhod. Má tolik barevných variant, že se hodí do každého interiéru, většina druhů nevoní, takže alergik zajásá a hlavně má obrovskou výdrž, no a nesmíme zapomenout na to, že je levný. Květina je přece skvělý dekorativní prvek!

Sabrina Harisová
Foto: etsy.com, ebay.com, modernhomedesigners.com, images.mooseyscountrygarden.com, pinterest.com

22.7.2015 1:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist