Taburetka, znáte ji? Stojí za to!

V tuzemských obytných interiérech se zabydlely takřka všechny druhy nábytku a zařizovacích předmětů. Ale stále je co objevovat. Ve většině případů všichni zhruba tušíme, co je to „taburetka“, ale jako důvěrně známou část interiérové výbavy ji označit nemůžeme. Přitom se jedná o tolik užitečný, praktický i esteticky zajímavý kus nábytku, který dovede být také zábavný.

125364-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nejčastěji se taburet či taburetka vnímají jako malé „sesle“ bez opěrátka, něco jako malá nízká, snadno přenosná barová stolička, která není určena pro dlouhé sezení, ale to neznamená že se na ní nedá strávit klidně celý večer. Taburetka byla často součástí toaletní nábytkové výbavy ložnic pro dámy, kdy se na taburetce sedělo před zrcadlem a toaletním stolkem. Taburetka vypadá vlastně také jako pohodlnější stolička ke klavíru.

Velká fotogalerie stylového nábytku

K čemu je?

Ať je to jakkoliv, taburet je kus nábytku k sezení, může být velký, malý, vysoký i mělký a lze jej použít (a je to tradiční), jako podpěrku pod nohy při sezení v křesle.

Rozhodně je to zajímavý doplněk interiéru, který se dá uklidit a pak vyndat v okamžiku, kdy přijde návštěva, kdy se něco slaví atp. A klidně může být taburetka zajímavým designovým solitérem.  Zkuste taburektu. Někdy se jí tak říká „puf“ či „puff“. To záleží na vás.

Red.
Foto Alax nábytek & interiéry, Correct Interior, Kartell, Stopka, Ranny Architects, Rimo Interiéry

28.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist