Svěží zelená a vzdušná modrá – barvy roku 2017

Světoznámí výrobci interiérových a exteriérových barev – Dulux a Pantone vyhlašují na každý rok odstíny, které by měly dominovat nejen v našich pokojích, kuchyních a ložnicích, ale i v kancelářích či hotelích. Letos jsou to Greenery (zeleň) a Denim Drift (šedomodrá).

obr.12_t.acrylic_tkanina_bronzova_vanilka_lesk_foto_zdroj_trachea-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Trachea

Ač jsou barvy určovány složitými a nákladnými nezávislými výzkumy, obvykle bývají vzájemně dobře kombinovatelné a zároveň se většinou „netlučou“ ani s těmi loňskými a předloňskými. Takže chcete-li být in, stačí si pořídit pár polštářů, vázu nebo jiné dekorace v daném odstínu.

Greenery je návratem k přírodě

Není žádným tajemstvím, že pobyt v lese nebo parku našemu organismu prospívá a umožňuje nám načerpat nové síly. A protože většinu z nás po celý den obklopuje hluk z aut, trávíme hodně času u televizní obrazovky nebo monitoru počítače a žijeme v neustálém spěchu, je zeleň v interiéru skvělým tahem.

Jedná se o odstín hodně neutrální, který umožňuje jakoukoli kombinaci. Harmonického ladění dosáhnete volbou podobně zemitých odstínů. Naopak kontrastu, svěžesti a celkového oživení docílíte, když ke Greenery přidáte například červenou nebo fialovou. Ale hlavně nezapomeňte na ten nejjednodušší a nejefektnější způsob, kterým dostanete domů co nejvíce svěží zelené barvy: Obklopte se co velkým množstvím pokojových rostlin.

Denim Drift uklidňuje

Přestože možná mnozí z vás považují modrou barvu v interiéru za příliš studenou, nemusí to být tak úplně pravda. Sice je možná lepší s ní nakládat opatrněji, ale zvláště odstín denim, který je charakteristický většinou pro džínovinu, lze bezesporu skvěle využít minimálně na dekoracích a textiliích.

Pokud s barvou Denim Drift doplníte zařízení bytu ve světlých odstínech, dosáhnete příjemného provzdušnění místnosti. Možná budete překvapeni, jak báječně se k ní hodí světlé dřevo.
Naopak s tmavým nábytkem bude tento trendy odstín působit elegantně a možná i trochu přísně. Zvolíte-li však tuto kombinaci např. do kanceláře, uděláte na obchodní partnery či zákazníky dobrý dojem ještě dříve, než začne samotné jednání.

Ve škále modrých odstínů se prostě nabízejí možnosti pro značnou kreativitu. Můžete „sklouznout“ od denimu až ke kobaltové modři, nebo naopak pustit do svého bytu hravost pomocí jasnějších barev, jako jsou růžová nebo žlutá.

Text: Ivana Kukalová

2.1.2017 10:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist