Svěží zeleň jarní trávy jako interiérová dekorace

Máme za sebou krásný prosluněný první jarní den. Nevíme jak vy, ale my jsme dostali chuť si přinést trochu toho jara i domů. Taková svěží jarní travička je přímo nádhernou dekorací a hodí se do naprosto každého interiéru. Mrkněte i do fotogalerie, bude se vám to líbit .-)

Podívejte se tedy například, jak díky jarnímu osení, čerstvě vyseté trávě, obilí, čočce nebo řeřiše můžete osvěžit svůj interiér a dodat mu jarní dekor. Můžete zkusit vypěstovat si jarní osení prakticky v jakékoli nádobě, která vám přijde na mysl. V ukázkách se setkáte s trávou pěstovanou ve starém počítači, ve skleněných vázách, ale i v kbelících nebo ve velmi netradičních nádobách, jako jsou plechovky. Velmi zajímavě a netradičně působí tráva jako dekorace středové části konferenčního dřevěného stolku. Vše však dokonale ladí. Vysít travní semeno můžete i do skořápek od vajec anebo do zapékací skleněné mísy. Popusťte uzdu své fantazii a nechejte se inspirovat v naší fotogalerii u článku. Vybírat můžete podle svého vkusu, nálady anebo podle nádob, které máte k dispozici.

Vyzdobit jarní zelení můžete stejně dobře jídelní stůl v kuchyni, okenní parapet, poličku v obývacím pokoji anebo konferenční stoleček případně komodu v ložnici, či kovový stojan v předsíni. Do každého koutu vašeho bytu vnese křehká krása prvních jarních rostlinek to pravé jarní osvěžení.

Podle materiálu, do kterého se rozhodnete vysít jarní travičku, postupujete i při výsevu. Do hlubších neprůhledných nádob můžete nejdříve vložit keramzit nebo jemný štěrk jako drenáž, aby vám osení vydrželo co nejdéle a nezačalo zahnívat anebo se naopak zbytečně nevysoušelo. Do průhledného skla dejte naopak pouze přiměřené množství zeminy a můžete pak pozorovat každodenní přírůstky kořínků, prorůstajících hlínou. Krásně vypadá osení na plochých bílých čtvercových miskách, ale také vyseté v pečící formě například na biskupský chlebíček.

Jestliže se u vás doma chystá někdo z členů rodiny slavit v tomto předjarním či jarním období narozeniny nebo svátek, můžete vyzdobit k této příležitosti i slavnostní tabuli. Na středový dekorační běhoun na stole postavte v jedné řadě více stejných nádob s vysetým travním semenem dorostlým do stejné výšky a zbytek stolu dekorujte v podobném duchu. Jarnímu ladění přizpůsobte barvu ubrousků, prostírání případně i porcelánu a uvidíte, že všechny svým neotřelým nápadem mile překvapíte.

A my vám přejeme hodně skvělých jarních nápadů!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdiigs.com, pinterest.com

21.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist