Světelné signály moderních kuchyní

Trendy se mění, nároky se zvyšují a ani osvětlení v kuchyni nemohlo uniknout drobnohledu těchto módních detektorů. Z kuchyně se stal plnohodnotný obytný prostor, pro který je výběr osvětlení stejně tak důležitý, jako například pro koupelnu výběr vany.

123423-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Za radost z nákupu laciné lampy lze platit dodatečně a pravidelně. Osvětlení, které se ukáže jako cenově náročné pro vysokou spotřebu elektrické energie, ušetřilo sice naše počáteční investice, ale ve fakturách za spotřebu si to statečně vynahradí. Vždy tedy platí, myslete dopředu a nedejte na první dojem z vyšší ceny.

Energeticky úsporné zdroje světla dokáží snížit výdaje za osvětlení až o 80%. Jednou z posledních inovací může být zabudována LED dioda v kuchyňské vodovodní baterii. Jakmile pustíte studenou vodu, zbarví se domodra, horká voda svítí červeně – to jen, kdybyste měli chuť zaflirtovat si s výdobytky moderních hi-tech vymožeností trendy kuchyní.

Nesnažte se osvětlit místnost pouze jedním centrálním zdrojem. Načrtněte si rozložení zón a podle plánku pak vybírejte osvětlení – tam, kde budete pracovat častěji anebo se zde budete věnovat detailnější práci, je nutné instalovat silnější osvětlení s větším rozptylem. Najděte také vhodné, strategicky umístěné místo na stěně pro ovládání světel.

Pokud vlastníte kuchyni s ostrůvkem, bez obav vybírejte z nabídky designových osvětlení. A pokud vybrané světlo dostatečně neosvětlí pracovní plochu, pověste je vedle sebe několik. Bezpochyby nejoblíbenější jsou LED diody umístěny pod skříňkami nebo zářivky integrované do dna kuchyňských skříněk. Dalším nepřímým zdrojem může být osvětlení trouby, vinotéky, dřezu nebo také osvětlení hran, které se většinou instaluje na spodní části kuchyňského nábytku.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

7.7.2014 4:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist