Sváteční stůl je důležitý

Měl by překvapit svým vzhledem, svítit krásným sklem, vyleštěnými příbory a kvalitním porcelánem, nést květinovou výzdobu, svíčky a také by mělo zbýt místo na pohodlné stolování.

04_ph164124-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: IKEA

Není ani tak důležité, jestli máte vánoční stůl upravený v trendu a správné barvě, hlavní je ten prostor, který ponecháte stolovníkovi. Někdy úplně stačí uprostřed stolu úzký pruh s výzdobou, můžete přidat krásně udělané jmenovky nebo na vrchní talíř položit ozdobu či čerstvý květ. Záleží samozřejmě na velikosti stolu a počtu osob, které se k němu musí vejít. Jestli tady trpíte výraznou nouzí, pomohou přídavné stolečky, z kterých pak přesouváte to, co zrovna má na stole být.

Barvy? Jaké chcete…

Zkuste se zeptat dětí. Obvykle jsou to ti největší konzervativci u vás doma. Touží po tom, co znají. Chtějí najít na stromečku tu červenou skleněnou kočičku, i když už je trochu odřená, a na stole chtějí mít také to, na co jsou zvyklé – nejen u jídla. Jestli máte stromek zrovna výlučně v barvě žhavých trendů a stůl jakbysmet, určitě to neocení. A pro koho jsou vlastně Vánoce víc, když ne pro děti.

Nebudeme vám tedy teď nabízet v galerii žádné trendy. Máte tam ukázku současné výzdoby stolu, pár drobností, které z něj dělají ten vánoční, a pak. A pak jsme probrali archiv obrázků z pařížských veletrhů a bez udání data, k jakému roku se který obrázek váže, vám nabízíme inspirační směsici vánoční nabídky, která tehdy zrovna byla aktuální nebo je prostě klasická a výrobci se jí drží dlouhá léta. Určitě najdete nápad, který by se mohl objevit i u vás doma, aniž byste úplně porušily zvyklosti, na které jsou všichni natěšeni.

Tak úspěšné zvládnutí svátků a všeho, co k tomu patří!

6.12.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist