Sváteční atmosféru podtrhnou moderní svícny

Čas v období vánočních svátků si už nedovedeme představit ani bez vánočního stromečku, adventního věnce a různých dekorací, stejně jako bez svíček a jejich mihotavých světélek. Ty přinášejí do atmosféry těchto dní pravou vůni vánoc. Často přemýšlíme, kam je umístit, aby pěkně působily a hlavně aby stály na bezpečném místě.

119819-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Správným řešením pro umístění svíček všech tvarů, barev, velikostí i vůní jsou svícny. Postupem času dostal i vzhled svícnů velmi neotřelou a moderní podobu. V současné nabídce jsou nejrůznější sady i celé kolekce svícnů, k nimž je možné zakoupit rovnou i vhodné svíčky.

Materiály používané na výrobu současných svícnů jsou opravdu různorodé. V tomto směru se můžeme setkat se svícny z chromu, oceli, leštěné nerezové oceli, průmyslově vyráběného skla, ručně foukaného skla, plastu, keramiky. Materiálů využívaných k výrobě svícnů je nespočet a ještě více je na našem trhu druhů svíček.

Nepřehlédněte! Super fotogalerie vánočních dekorací!

Svícny mohou být i ukázkou dokonalé ruční kovářské práce. Každý kus je v takovém případě originál, který navodí atmosféru dávných rytířských sálů, které bývaly osvětleny pouze plameny v krbu a světly svíček a loučí.
Nepravidelný cínový svícen může připomínat o vánocích oblíbený staročeský zvyk odlévání olova. I takovéto svícny jsou originální ruční prací.

Navíc svícny jsou skvělou příležitostí pro vytvoření okouzlujících vánočních dekorací. Ačkoli svícen může být každý rok použit stejný, dekorace na něm je možné podle příležitosti obměňovat. Díky svícnu budou svíčky v aranžmá ve správném rozestupu a sváteční výzdobu nebude ohrožovat tekoucí vosk. Pro vzájemnou vzdálenost svíček od sebe je vhodná jako minimální vzdálenost na dva prsty vedle sebe. Přímo nádherné vánoční aranžmá vytvoříte s využitím svícnu, když do zelené aranžovací hmoty vypícháte zelené větvičky jehličnanů a přidáte několik rudých růží a malých skleněných kouliček. K dotvoření zátiší, které má ve výsledku působit jako celek, můžete použít červené větvičky svídy krvavé anebo šlahouny zeleného břečťanu. Při tvorbě aranžmá zakomponovaného do svícnu musíte mít na paměti, že zpracovávané materiály nesmí být v žádném případě umístěné bezprostředně nad plameny svíček, neboť by mohly vzplanout.

Hotové aranžmá postavte v blízkosti svícnu anebo jen na stejný stůl a uvidíte, jak se atmosféra v místnost rázem promění, jakmile na svícnu zapálíte svíčky.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: amara.co.uk, etsy.com, contemporist.com, houzz.comhouzz.com, trendir.com, tiredtwang.blogspot.com, decorationchannel.com, site.inmod.com, jossandnain.com, haighthippy.blogspot.com, theluxhome.com, design-milk.com, mocoloco.com, bonluxat.com, designboom.com, koolpartyrentals.com, weddingwire.com, switchedonset.com, chictip.com, tamarindweddings.com, seasonslv.com, save-on-crafts.com 

4.12.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist