Super nápad: Kavárna jako nakreslená

To, co vidíte na fotografiích, není komiksová kresba, ale reálná kavárna, kde si dáte skutečné kafe z „jakobymalovaného“ hrníčku a k tomu výborné sušenky servírované na stylovém plechovém podnose. Tento originální design se chystají majitelé exportovat i do dalších světových metropolí.

profimedia-0389139864-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Profimedia

Vlastně stačilo jen málo, celá kavárna včetně nábytku je natřena bílou barvou a hrany jsou obtaženy kontrastní černou linkou. Výsledkem je interiér, který jako by vypadl z černobílého komiksu.

Jednoduchý nápaditý koncept zaujal a kavárna se brzy stala velmi známou. Lidé se v ní fotí a sdílejí na sociálních sítích a tak se brzy stala mekou turistů z celého světa. Možná tomu pomohl i na první pohled nesmyslný název YND239-20, který je ve skutečnosti zakamuflovanou adresou Yeon-Nam-Dong 239-20 v jihokorejském Soulu.

Nápad z animáče

Design kavárny je inspirován korejským televizním hitem W: Two Worlds a povedlo se. Návštěvníci mají pocit, jako by vstoupili do animovaného světa.

Aby byla iluze dokonalá, nechybí kreslené dekorace na zdech – rámečky obrazů, květiny i pejsek za falešným oknem. Nepřehlédnutelná je podlaha, taktéž natřená na bílo s černě dokreslenými konturami rámů, letokruhů a suků. Pobaví čalouněná lavice, tedy jen na pohled, ve skutečnosti jde o dřevěnou lavici s dokonalou kresbou čalounění. Ani dveře neunikly černým linkám, vystupující kliku snadno přehlédnete.

Pouze na zahrádce zůstaly přiznané cihly a černobílé dřevěné květiny na stěnách ji propojují s interiérem.

Přirozený věhlas

Kavárna se za rok a půl své existence stala velmi populární. Marketingový manažer J. S. Lee řekl: „Celý koncept je mimořádně úspěšný. Naši zákazníci se tu rádi fotí a fotky pak šíří pomocí sociálních sítí. Díky tomu nás navštívilo i mnoho lidí z dalekých zemí, což bychom nikdy nečekali,“ a pokračuje „nebylo potřeba žádné reklamy, naše sláva se šířila přirozeně, pouze díky spokojeným zákazníkům.“

16.10.2018 10:30 | autor: Kateřina Šedivá
Více o tématu: dekoracedveřekvětiny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist