Stýská se vám po jaru? Přivolejte si ho žlutou barvou!

Při pohledu z okna, kde déšť střídá sníh, který se po dopadu na zem mění v mazlavé bláto, zatoužíme do teplu a veselých barvách jara. Přivolat je ale stále ještě neumíme. Co ale můžeme, je, pozvat si veselé barvy domů a těšit se z jejich přítomnosti, než nám vykvetou za oknem.

shutterstock_728212000-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: shutterstock.com

Jak známo barvy umí čarovat. Vykouzlit s jejich pomocí trochu energie a optimismu v ponuré zimě není zas tak veliké umění. Pár polštářů a dalšího textilu ve veselých barvách jara dokáže s naší psychikou zázraky. Pojďme si domů pozvat jaro!

Barva s energií

To, jak barvy ovlivňují vaši náladu, si můžete snadno vyzkoušet. Pohodlně se usaďte a pozorně vnímejte, jaký budete mít pocit, když si představíte třeba červený květ. Cítíte příliv energie? To je také správné, protože červená je barvou života.

A teď to samé zkuste s barvou žlutou. Zavřete oči a myslete na jaro, na žluté tulipány na záhonech nebo na trávu posetou pampeliškami. Pravděpodobně se váš zmocní pocit štěstí. Pak ale přece stojí za to, abyste si tuto chvíli prodloužili a dopřáli si trochu „slunce“ u sebe doma.

Jak kombinovat žlutou

Zářivě žlutá je možná v interiéru riskantnější, hodí se spíše jen pro solitér. Rozhodně byste ji neměli přidávat do ložnic. Tam se ale můžete přiklonit k neutrálnějším tónům, jako jsou máslově žlutá či citronově krémová. Ty pak bez obav můžete kombinovat s královsky modrou, mentolově modrou a tmavě purpurovou.

Elegantní barvy pouště

Protože je žlutá synonymem slunce, není divu, že se nejčastěji spojuje s jižními kraji a s pouští. A právě při barevných kreacích se žlutou vám může hodně pomoci, když si představíte vyprahlé pastviny, které jsou roztroušené napříč zlatavým písek pouští. Nemusíte se proto bát použít tyto nádherné hnědé, žluté a oranžové tóny. V takto vyladěné místnosti se budete určitě cítit dobře.

Nudíte se? Vymalujte!

Není nutné hned kupovat nový nábytek, můžete zkusit třeba jen jinak vymalovat. Co dát třeba na dvě sousedící stěny máslově žlutý odstín a na zbytek použít nějaký decentní a neutrální tón, jako je například béžová? Uvidíte, jak krásně vedle ní žlutá vynikne. A když vše zařídíte bílým nábytkem a na okna pověsíte závěsy v podobně žlutém odstínu, jako je stěna, výsledek vás určitě příjemně překvapí.

6.1.2021 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist