Stýská se vám po jaru? Přivolejte si ho žlutou barvou!

Samozřejmě, že uspíšit příchod jara není možné. Ani přes veškeré moderní vynálezy a hi-tech technologie, „větru a dešti“ zatím poručit neumíme. Můžete však své smysly alespoň trochu ošálit. Dejte si do bytu židli, koberec nebo polštář ve žluté barvě. Uvidíte, že budete mít hned lepší náladu.

obr.02_posuvne_zdvizne_okno_hlinik_zdroj_dafe-plast-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Dafe-plast

Je nepochybné, že domov je pro každého z nás symbolem bezpečí, klidu a spokojenosti. Někdy se však člověk ani tam necítí dobře. A neznamená to, že jste nemocní. Třeba vám chybí jen optimismus, trochu víc denního světla a sluníčka, prostě dobrá nálada.

Myslíte si, že to nejde hned tak napravit? Nemáte úplně pravdu. Dávno je známé, že s barvami se dá čarovat. A nemusí se jednat pouze o zvětšování či zmenšování prostoru. Barvy totiž mají vliv také na vaši duši.

Představte si tulipány nebo pampelišky

To, jak barvy ovlivňují vaši náladu, si můžete snadno vyzkoušet. Pohodlně se usaďte a pozorně vnímejte, jaký budete mít pocit, když si představíte třeba červený květ. Cítíte příliv energie? To je také správné, protože červená je barvou života.

A teď to samé zkuste s barvou žlutou. Zavřete oči a myslete na jaro, na žluté tulipány na záhonech nebo na trávu posetou pampeliškami. Pravděpodobně se váš zmocní pocit štěstí. Pak ale přece stojí za to, abyste si tuto chvíli prodloužili a dopřáli si trochu „slunce“ u sebe doma.

Jaké zvolit kombinace?

Zářivě žlutá je možná v interiéru riskantnější, hodí se spíše jen pro solitér. Rozhodně byste ji neměli přidávat do ložnic. Tam se ale můžete přiklonit k neutrálnějším tónům, jako jsou máslově žlutá či citronově krémová. Ty pak bez obav můžete kombinovat s královsky modrou, mentolově modrou a tmavě purpurovou.

Zvolte tóny pouště

Protože je žlutá synonymem slunce, není divu, že se nejčastěji spojuje s jižními kraji a s pouští. A právě při barevných kreacích se žlutou vám může hodně pomoci, když si představíte vyprahlé pastviny, které jsou roztroušené napříč zlatavým písek pouští. Nemusíte se proto bát použít tyto nádherné hnědé, žluté a oranžové tóny. V takto vyladěné místnosti se budete určitě cítit dobře.

Vymalujte si stěny

Není nutné hned kupovat nový nábytek, můžete zkusit třeba jen jinak vymalovat. Co dát třeba na dvě sousedící stěny máslově žlutý odstín a na zbytek použít nějaký decentní a neutrální tón, jako je například béžová? Uvidíte, jak krásně vedle ní žlutá vynikne. A když vše zařídíte bílým nábytkem a na okna pověsíte závěsy v podobně žlutém odstínu, jako je stěna, výsledek vás určitě příjemně překvapí.

Text: Ivana Kukalová

30.1.2017 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist