Stylový loft s newyorskou atmosférou

New York, celosvětově známý svým multikulturním prostředím, odráží množství národností a kultur, které se v něm za staletí slily. Tato eklektická atmosféra je plně přítomna i v tomto pánském obydlí.

ny_livingroom_1-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Luxxu

Každé velkoměsto potřebuje přírodu, a tak tento loft s otevřeným prostorem představuje koncept městské džungle doplněný originálním výběrem nábytku, osvětlení a dalších zařizovacích předmětů, které vybrali designéři extravagantní značky Luxxu.

Velkolepá okna od podlahy ke stropu se starají o prosvětlení prostoru, kterému dodávají industriální nádech neutrální tóny a surové materiály, zatímco další kousky ve stylu z poloviny minulého století a rustikální prvky vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Betonové a cihlové stěny v přízemí hned navodí tu správnou náladu. Odhalené trubky dotvářejí industriální a syrový vzhled, který dokonale představuje správný newyorský loft. Obrovská okna drží krok s konceptem otevřeného prostoru a poskytují optimální přirozené osvětlení.

Je to vysněný byt pro svobodného mládence, který je určen k bydlení a pestrému společenskému životu. K rannímu rozjímání u horké kávy poslouží balkon s nádherným výhledem na americké panorama.

Diskrétní a praktická

Kuchyně, vestavěná pod mezaninem hlavní ložnice, má čistý vzhled a praktický design. Ostrůvek byl vylepšen o další úložný prostor a posezení k rychlé snídani či svačině, které si obyvatelé vychutnají z otočné barové židle Saboteur od LUXXU. Jelikož kuchyně nikdy neměla být středem pozornosti, byly v ní upřednostněny neutrální tóny, aby zůstala diskrétní.

Místo pro společnost

Tento obývací pokoj je ideálním místem pro společenská setkání. S prostorem nebude nikdy problém, protože čalouněné kusy a obrovský koberec zajistí pohodlí pro velký počet návštěvníků. Americká atmosféra se prolíná po stěnách se sbírkou fotografií, která vybízí k prohlídce. To vše při vychutnávání tepla z moderního krbu.

Dlouhý příruční stolek Beyond Long se hodí k dlouhé knihovně Beyond Long, která byla rovněž navržena speciálně pro tento projekt. Přímo uprostřed stojí středový stůl Empire Set I vyrobený z bronzové mosazi, tmavého mramoru Emperador & kůže Nata Elastron.

Co se týče osvětlení, bylo zvažováno několik možností. Cílem bylo vytvořit relaxační atmosféru, aniž by se setřel industriální vzhled. Proto bylo vybráno malé závěsné svítidlo Tycho XS, stojací lampa Gala a stolní lampa Needle, které podtrhují estetiku.

Jídelně vévodí stůl Apotheosis, doplněný židlemi Galea II, které vyvažují luxus a pohodlí v té nejjemnější podobě.

Po schodech…

V prvním patře je hlavní atrakcí mezanin, kde se nachází hlavní ložnice spolu s pracovnou. Mezi oběma prostory bylo potřeba vytvořit předěl vytvářející soukromí.

Hlavní ložnice se nese ve stejném kosmopolitním duchu jako přízemí, ale je zařízena ve střídmějším stylu, který navozuje relaxační atmosféru. Tento dokonalý úkryt je vybaven luxusním čalouněným nábytkem, jako jsou postel a otoman Charla.

Ve čtecím koutku u okna jsou pro příjemné posezení připraveny otočné křeslo Saboteur a postranní stolek Darian II.

V kancelářské části se nachází psací stůl Waltz, malé kancelářské křeslo Charla a stolní lampa Gamma. Přívětivá kombinace pro pracovní sezení.

Místnost doplňuje skříň Waltz, elegantní modulární řešení pro ukládání oděvů, vyrobené z těch nejlepších materiálů, jako je dýha z kořene ořechu, černá kůže, černě lakované dřevo, mosaz a kouřové zrcadlo.

Přirozené světlo je i nadále velmi přítomné a osvětluje jedinečné kousky nábytku, jako by se nacházely v galerii.

12.10.2021 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist