Stylově zařízené ložnice, které přinesou do interiéru dostatek světla

Dostatek světla a sluneční energie je v zimním období zvláště žádoucí, neboť jeho nedostatek může přispívat k melancholii a případně i některým nemocem, které jsou ovlivňovány snížením imunity. A pokud je to jen trochu možné, je tedy dobré přispět k lepšímu osvětlení interiéru všemi možnými prostředky.

131537-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Světlíky nad ložnicí

V ložnicích stejně jako v dalších místnostech bytů mohou být neocenitelnými estetickými pomocníky střešní světlíky. Světlíky jsou využitelné nejen v rozlehlých obývacích pokojích, ale také v malém podkroví, ovšem i ložnicím dodají tolik žádané prosvětlení, a to zvláště v zimě, kdy je světla zvenčí nedostatek a brzy se stmívá. I při dodání světla do místnosti zůstávají ložnice útulnými a dobře izolovanými místnostmi. Pohled na jasnou noční oblohu z níž září hvězdy uklidňuje atmosféru a pomáhá v usínání.

Střešní okna

Střešní okna do ložnice přicházejí v různých povrchových úpravách a stylech, a pokud nemáte přímý přístup na střechu, pak můžete podobný vizuální efekt dodat svému stropu díky vhodnému umělému osvětlení. Střešní okna jsou ještě účinnější v případě ložnic, které nemají všechna okna z důvodu jakéhokoli architektonického omezení.Vytvoření veselého, zdravého a relaxačního prostoru díky tomuto prosvětlení dokáže okamžitě změnit auru každého interiéru, který zdobí. Tak proč nevyzkoušet právě tato „okna do nebe“!

Vylepšete svou ložnici vhodným stylovým osvětlením

Osvětlení je bezesporu jedním z nejdůležitějších faktorů, které může zvrátit atmosféru vašeho domova. Zatímco správné osvětlení (neplést se záplavou zbytečného osvětlení), může zvýšit přitažlivost dokonce skromně zdobené ložnice. Špatné osvětlení a tmavé rohy dokážou bohužel proměnit i senzační prostor na chmurné, nudné prostředí. Zvažte množství přímého slunečního záření, i to, jaké přírůstky přinese a jak to ovlivní izolaci vašeho domu během obou ročních období – zimy i léta.

Vzdušné prostředí i v malých prostorách

Není to jen podkrovní pokoj, který těží z lesku světlíku. Každá malá ložnice s omezeným prostorem může být transformována do více otevřeného prostředí díky využití světlíku. Množství denního světla spolu s vizuálním propojením s přírodou zaručuje, že nemáte pocit klaustrofobie ani v té nejmenší místností. Jakmile vybíráte vhodné střešní okno pro vaši malou ložnici, ujistěte se, že vhodným způsobem doplní styl a symetrii místnosti. Ideálním řešením je často přidání dvojitého střešní okna na každém z konců místnosti,tato varianta nabízí jako dostatek denního světla, tak i vizuální rovnováhu.

Inovativní osvětlení

Moderní střešní okna dnes již nejsou jen obyčejná „okna na střechu“. Můžete si vybrat ze široké škály kreativních návrhů, které přidají architektonickou krásu do vaší ložnice. Ve vhodných podmínkách je možné kombinovat se střešními okny i světlovody – světelné trubice, které mají také svůj podíl na přirozeném denním světle u vás doma. Plánujete-li do svého bytu realizaci těchto možností, vždy se přesvědčte, zda již nebudete muset přes den spoléhat v místnosti na přidané umělé osvětlení. Takovéto řešení bude totiž šetřit nejen váš zrak, ale i vaši peněženku. To je opravdu velké plus pro ty, kteří chtějí snížit své účty za energie a odbočit na cestě k zelené.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

5.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist